Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rpmieniujący ból pępka


Gość Casazi

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj po południu zaczął boleć mnie pępek .. Jak go naciskam to bardzo boli i ból promieniuje.. Zaczęło się chyba od dzinsów, które nałożylem i możę ten guzik ze spodni wlazł do pępka i dlatego tak boli.. Ciężko zidentyfikować od czego to jest. Jestem otyły i mam nadwage ale nigdy mnie pępek nie bolał .. Ogólnie on nie boli tak bardzo jak go nie dotykam.. Mogę wszystko robić siedzieć, chodzić itp .. Czasami są momenty kiedy bardziej się jego ból nasila i wtedy lekko go czuje przy chodzeniu. Co to może być? Może to nerwica? Bo niestety tydzien temu moj tato doznał udaru i świat zwariował a ja i pozostali chodzimy jak zakręceni (co jest zozumiałe przy takim chorobie bliskiej osoby). Może to przepuklina? ale pępek nie wychodzi poza ciało jak to jest zwykle w przypadku.. Podejrzewalem też różne zapalenia trzustki, jelita czy woreczka, ALe chyba one sie stopniowo nasilają .. a umnie ból ustępuje.. Najgorsze to to, że nie mam jak iść teraz do lekarza.. Może są jakieś maście na pępkowe problemy? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Myślę, że ten ból jest ewentualnie bólem związanym ze zdenerwowaniem, obecnymi emocjami lub jakimś niewielkim procesem zapalnym. Proszę zastosować żele lub maści przeciwbólowe i przeciwzapalne dostępne bez recepty w aptece, a dolegliwości powinny minąć. Jeśli do tego nie dojdzie kontrola bezpośrednio u lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×