Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bolesny guz na jądrze a rak jądra


Gość wieslaw.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wieslaw.kisiel@op.pl

Mam guza wielkosci czeresni okolo 2 milimetrow od jadra powiekszal sie okolo roku co moze byc boli mniegdymam obcisle slipy albo spodnie ale nie jest to bol mocny poprostu leki bol dwaj moi bracia zmarli na raka mam obawy isc do urologa i wyslochac dniagnozy boje sie ale on sie powieksza co to moze byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Radzę w tej sprawie pilnie udać się do urologa. Mnie trudno określić czym jest ta zmiana guzowata bez bezpośredniego badania. Musi Pana zbadać bezpośrednio urolog i zapewne wykonać USG. Po tych badana wyjaśni zapewne konkretnie czym jest zmiana. Najczęściej guzy tego typu w jądrach lub ich okolicach to torbiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakieś 3 tygodnie temu mój kolega kopnął mnie w genitalia dosyć mocno.Przez pierwsze 3-4 dni moje jądra były bardzo napuchnięte,koloru czarno-fioletowego.Bardzo mnie bolało podczas chodzenia i zle się z tym czułem.Kiedy opuchlizna zeszła nad lewym jądrem zostala mała kulka,coś jak guz.Nie mam żadnych problemów z oddawaniem moczu ani z uprawianiem sexu.Jednak boli mnie ta *kulka,guz* kiedy go dotykam i naciskam.Nie wiem co mam z tym robić ani gdzie się z tym udać?Czy mogą kiedyś wyjść z tego jakieś poważniejsze powikłania typu rak czy bezpłodność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek

Witam, od kilku lat mam problem z jednym jądrem jest 2 razy większe od drugiego i czasem bardzo boli a najczęściej jak po nosze ciężkie rzeczy , czasem troszkę się zmniejszy ale zaraz wraca do podwójnego rozmiaru, przeszkadza to bardzo bo musze siedzieć rozkrakiem bo jak złącze nogi to rozpycha się i boli i czuje jakiś dyskomfort. Byłem jakieś 6 lat temu u urologa to powiedział że mam nosić obcisłe majtki i przejdzie a jest jednak odwotnie nie przeszło i jak tylko założe kąpielówki to wytrzymać nie idzie z bulu i ucisku. PROSZĘ o pomoc jakąś i czy to może być coś złośliwego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×