Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Skręcenie stawu kolanowego i przerost ciała Hoffy


Gość Ola95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Jestem osobą niepełnosprawną mam osłabioną prawą stronę ciała, pięć lat temu upadłam, miałam robioną artroskopię i wszystko było w porządku, 16.10.br Zostałam przyjęta na odział ortopedii w Wrocławiu z rozpoznaniem : Skręcenie stawu kolanowego prawego.Przerost ciała Hoffy, Uszkodzenie wiązadła pobocznego I / II stopnia, Złamanie chrzęstne rzepki. Miałam robioną artroskopię która tak naprawdę nic nie dała, noga wsadzona w gips. Dziś byłam w poradni ortopedycznej i ku wielkiemu zdziwieniu lekarza i pielęgniarki, nie miałam * okienek * w gipsie, szwy miałam także założone, czy to przeszkadza w gojeniu się ran ? Chciałabym wiedzieć ile trwa czas leczenia, uwzględniając że prawa strona jest osłabiona, Co mogę robi mając nogę w ortezie a czego nie mogę robić, kiedy mogę wrócić do szkoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

czy to przeszkadza w gojeniu się ran ? - Nie powinno. Rana i tak zapewne wygoi się bez problemu. Chciałabym wiedzieć ile trwa czas leczenia, uwzględniając że prawa strona jest osłabiona, - Z reguły 6-8 tygodni. Co mogę robi mając nogę w ortezie a czego nie mogę robić? - W tej sprawie należy skonsultować się z poradnią rehabilitacyjną. Tam lekarz specjalista rehabilitacji wyda odpowiednie zalecenia co do dalszego postępowania (i co do zabiegów rehabilitacyjnych i co do ćwiczeń, które w Pani przypadku muszą być indywidualnie dobrane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×