Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Złamanie kości pięty


Gość zygmunt234

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zygmunt234

Witam! Zostałem zmuszony do skoku na kamienną posadzkę z przechylającej się drabiny i doznałem złamania z przemieszczeniem kości pięty. Po chirurgicznym operacyjnym nastawieniu (przy użyciu drutów przez piętę ) i jej unieruchomieniu. Po sześciu tygodniach zostały pręty usunięte , a po tygodniu została przeprowadzona 10 dniowa rehabilitacja. Pragnę nadmienić, że po dzień dzisiejszy (chociaż minęło od czasu złamania prawie 3 miesiące ) mam bardzo mocno spuchniętą kostkę (głównie po codziennym ćwiczeniu i chodzeniu). Proszę o informację czy to jest normalne, czy można w jakiś sposób tą opuchliznę skutecznie leczyć, jej zapobiec oraz czy jak długo może taki stan trwać.Z góry dziękuję za informację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy ty czasami nie stałeś na tej samej drabinie co ja........... Mam ten sam problem,kilka śrub itp.Mija cztery miesiące od wypadku pięta się nie zrasta ,będę używał od jutra EXOGEN urządzenie wspomagające zrost kości.Opuchlizna w zasadzie ustąpiła ,powraca przy dłuższym siedzeniu lub chodzeniu,mam specjalną skarpetę ortopedyczną która wspomaga układ limfatyczny i bardzo ważna jest rehabilitacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja mieszkam w Irlandii rok temu miałam złamaną piete wogule mi nie zrobili operacji, ledwie chodzę czeka mnie operacja w Polsce opieka medyczna jest masakryczna w tym kraju! Też mi puchnie noga jak się nachodze, ogólnie nie jest dobrze bo mam do tego tak zwany zespół sudeka zanik kości itd!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×