Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uszkodzenie prostownika długiego palucha


Gość luk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Uszkodzenie prostownika długiego palucha w skutek przecięcia. Po wypadku zszyto ścięgno, lecz po x okresie okazało się, ze paluch nie chodzi, konkretnie nie można podnieść go do góry, bez rehabilitacji skierowano na kolejny zabieg. Po leczeniu operacyjnym gdzie wszczepiono protezę poślizgową ścięgna Nuntera, skierowanie na następny etap leczenia za 3 miesiące. Pytania: 1. Czy można zakończyć leczenie już na tym etapie? Jeśli tak to czy będą jakieś negatywne skutki? Jeśli tak to jakie? 2. Czy silne bóle stopy i opuchlizna będą długo się utrzymywały? 3. Podczas ostatniego zabiegu wykonano 4 cięć na stopie czy były konieczne aż 4? Dziękuję za pomoc, odp proszę wysłać na adres lukaszlis13@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

1. Czy można zakończyć leczenie już na tym etapie? Jeśli tak to czy będą jakieś negatywne skutki? Jeśli tak to jakie? - Nie, na tym etapie nie można zakończyć leczenia, trzeba je dalej kontynuować. 2. Czy silne bóle stopy i opuchlizna będą długo się utrzymywały? - Raczej jeszcze przez około 3-4 tygodni 3. Podczas ostatniego zabiegu wykonano 4 cięć na stopie czy były konieczne aż 4? - Na pewno były konieczne skoro o tym zadecydował chirurg. Inaczej zapewne się nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, po zabiegu zszycia ścięgna dużego palucha w prawej stopie miałam nogę w gipsie przez 4 tygodnie. Po 4 tygodniach dostałam but ortopedyczny , który mam nosić przez dwa tygodnie. Moje pytanie brzmi, czy but mogę zdejmować na noc, czy powinnam go nosić cały czas? i czy nadal powinnam przyjmować leki przeciwzakrzepowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×