Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Chrupanie w barku po operacji zwichnietego stawu barkowo-obojczykowego


Gość damianek3700

Rekomendowane odpowiedzi

Gość damianek3700

Witam Witam. W niedziele 5 maja mialem wypadek na meczu spadl na mnie zawodnik i zwichnalem staw barkowo obojczykowy. Bark mi poszedl w doł a w obojczyku efekt klawisza. W srode 8 maja mialem operacje, zespolono mi obojczyk z barkiem za pomoca płytki(nie mam zdjecia niestety) ale wyglada to tak ze wzdłuż obojczyka mam przykrecona płytke z ktorej wychodzi pręt i wchodzi do barku dzieki czemu nie jest opadniety i moze sie normalnie zrastać. Aktualnie jestem juz 6 miesięcy po operacji i chciałbym po woli znów zacząć ćwiczyć. Zauwazyłem ze jak podnosze nawet samą rękę do góry powyżej szyi to w barku tak jakby w tym stawie chrupie tak zwyczajnie. Nie boli mnie to w ogóle tylko się zastanawiam czy coś się tam w środku złego nie dzieje. Czy miał ktoś z was z czymś takim lub podobnym do czynienia? Co z tym robić? Z góry dziekuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobna sytuacje tez juz jestem po ściągnięciu drutow ok. 7tyg ale jak mi tydzień temu wyciągnęli druty to ta kosc która mialem wybitą i musieli ja nastawiać znowu sie podniosla do góry i nie wiem co robic i zbytnio nie boli. A co do twojego pytania jak juz jesteś pół roku po operacji to powinnaś robić wszystko co przedtem i nie powinno byc problemu. Mi lekarz mówił,ze po ściągnieciu drutow potrzebuje z 4 tyg zeby ręką byla 100% pewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×