Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Płyn w zachyłku nadrzepkowym kolana


Gość Paryska

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, Wczoraj odebrała wyniki rezonasu kolana. Niestety prawi nic z nich nie rozumiem, może ktoś mógłby mi rozjaśnić co oznaczja te opisy i czy są to objawy do rehabilitacji czy raczej zabiegu. Po krótce o moich objawach...nie mogę długo siedzieć, kucać , klękać , skakać o przysiadach mogę zapomnieć itp.. Kolano bez cech wysięgu, widoczny jedynie ślad płynu w zachyłku nadrzepkowym Błona maziowa przerośnięta w tylnej części stawu, widoczny fałd maziówkowy rzpki przyśrodkowy Pogrubiałe i obrzęknięte ciało tłuszczowe nadrzepkowe W dole podkolanowym patologicznych zbiorników płynu nie uwidoczniono Rzepka typu II, ustawiona prawidłowo, entezopatie rzepki Kąt chrzęstny wcięcia udowego SRU 140st, w okolicy szczytu rzepki bezsygnałowy obszar wielkości około 6mm- najpewniej wysepka kostna Chrząstka stawowa rzepki w przedziale SRU o zachowanej ciągłości W pozostałych obszarach stawu kolanowego chrząstka stawowa w zakresie uwidocznionym w badaniu o zachowanej ciągłości. Więzadło krzyżowe przednie o zachowanej ciągłości Więzadło krzyżowe tylne o zachowanej ciągłości Więzadło poboczne strzałkowe o zachowanej ciągłości Więzadło poboczne piszczelowe o zachowanej ciągłości Więzadło rzepki, ścięgno m czworogłowego uda i troczki rzepki o zachowanej ciągłości Scięgno m podkolanowego o zachowanej ciągłości Z góry dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×