Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Beata

Cień w dole pachowym w badaniu mammograficznym

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Beata
Co oznacza następujący wynik badania mammograficznego: *W lewym dole pachowym dobrze odgraniczony cień w wymiarze podłużnym dł. ok. 11 mm.*? Podaję pozostałą część opisu: *Obie piersi o gęstym utkaniu gruczołowym. Radiologicznych zmian o cechach procesu rozrostowego oraz skupisk mikrozwapnień w obu piersiach nie stwierdza się.Skóra i tkanka podskórna prawidłowe. Prawy dół pachowy wolne.Ze względu na budowę piersi wskazane uzupełniające badanie USG*. Zaledwie miesiąc temu robiłam USG piersi. Stwierdzono u mnie torbiele (jedną 8 mm w piersi lewej, a drugą 47 mmm x 17 mm w piersi prawej), węzły chłonne pachowe niepowiększone. Lekarz mówił, że tą dużą torbiel nakłuje i odciągnie płyn przy następnej wizycie i że torbiele nie są niebezpieczne. Martwi mnie ten cień w dole pachowym. Czy to coś niebezpiecznego? Czy ma sens robić znów USG, skoro poprzednie nie wykazało niczego podejrzanego w tym miejscu? Na następną wizytę u onkologa oraz na ewentualne USG trzeba czekać długo. Co robić? Proszę o radę!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość beata
Mi też lekarz mówił,że mam torbiel i nie muszę się przejmować. Torbiel narosła mi płynem do mega rozmiarów w oczekiwaniu na operacje. Postanowiono,że trzeba operować bo wewnątrz torbieli były wyrośla.Później okazało się,że te wyrośla to był rak G3. Jeśli długo się chodzi z torbielem, to skóra wewnątrz-osłonka może zdziczeć.Są to na szczęście nie częste przypadki, ale mnie się właśnie to zdarzyło. Torbiele trzeba opróżniać, a jeśli się odtwarzają- wycinać niestety, osłonka, która zostaje po odessaniu płynu, też może być w późniejszym czasie przyczyną innych chorób piersi.O ten cień musisz spytać się radiologa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość beata
najlepiej idź do prywatnej spóldzielni lekarskiej gdzie robią biopsję i usg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.