Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Strzykanie i ból kolana


Gość Equene

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pisałem już tutaj podobny wątek lecz chciałem napisać kolejny gdyż dostrzegam nowe objawy. Ok 2 tyg temu podczas wysiadania z autobusu źle stanąłem lewą nogę i poczułem jak coś strzeliło w kolanie, przez moment też piekło a następnie przez ok 10 min marszu przeskakiwało i z lekka bolało. Minęło dwa tyg i kolano nadal daje o sobie znać, szczególnie gdy dużo pochodzę lub mam jakieś większe obciążenie ( plecak , jak coś niosę itp ) Jeśli chodzi o miejsce bólu to jest to dolna lewa częśc kolana, takie jakby wcięcie. Ból w tym miejscu pojawia się kiedy robiąc krok unoszę nogę, kiedy stawaj ją jest w porządku potem kiedy znów podnoszę ból powraca. Zdarzają się dni kiedy chodze mniej i bólu nie czuć. Proszę mi teraz powiedzieć * Czy powinienem bardzo oszczędzać tą nogę, czy jest potrzeba skontaktowania się z ortopedą i jaki może być ewentualnie wynik badań ? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Radzę raczej w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z ortopedą. Takie objawy mogą być związane z uszkodzeniem łąkotki. Ortopeda po badaniu wyjaśni przyczyny dolegliwości. Być może wystarczające będzie tylko unieruchomienie kolana przez pewien czas. Być może konieczne okaże się wykonanie USG stawu kolanowego lub nawet rezonans magnetyczny celem dokładnej oceny klinicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×