Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększone węzły chłonne w pachwinie


Gość Nalia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś miesiąca wyczuwam w pachwinie (chyba) węzły chłonne, są to takie 2-3 kulki położone tuż pod skórą, twarde, ale leciutko przesuwalne i małe, sądzę, że mają max 0.5-0,8 cm średnicy. Czy może to być to? Miałam robione USG węzłów obwodowych, ale nie wykazało to powiększenia tych węzłów chłonnych , choć podczas badania już je czułam. Czy to może być coś poważnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Węzły chłonne do 1 cm nie wykazują patologii, więc mimo tego, że są wyczuwalne pod skórą nie muszą wskazywać na patologiczny stan (dlatego w USG węzłów chłonnych było wszystko w porządku. Według mnie nie ma powodu do niepokoju, a węzły chłonne w pachwinie często są u osób zdrowych dobrze wyczuwalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Reniferowa

Witam. Od miesiąca zauważyłam powiększone węzły chłonne w pachwinie prawej i lewej. Jednak w prawej są one znacznie bardziej wyczuwalne. wszystkie są wielkości małego paznokcia i bardzo ruchome podczas dotyku. Niektore są mniejsze, niektóre większe. Cierpiałam na zapalenie mięśni międzyżebrowych i dostałam receptę na Nimesil. Wyjadłam go całego ale węzły nadal zostały. Mam temperaturę 36.9-37.1. Badania Krwi OB-12, crp 0.1 morfologia z rozmazem wszystko w normie , nawet o 0.1 nie przekroczone. naczytałam się o chłoniakach i mam straszny mętlik w głowie, mam czasem kaszel , ale to może byc na tle nerwicowym, bo zdarza mi sie odkaszlnięcie raz czy dwa co pare dni wiec to nie ma pewnie związku. zaczęłam sie *macać* i za żuchwą, a pod uchem wybadałam guzek twardy, ale możliwe ze miałam go całe życie. Jakie badania mogę zrobić jeszze na własną ręke ? na początku stycznia umówiona jestem na USG węzłów chłonnych. Lekarz rodzinny nie widzi problemu i twierdzi ze skoro badania krwi są dobre to nie ma potrzeby nic tam szukac. Dodam ze mam wrażenie ze te węzły w pachwinach mnie kłują, bądz szczypią , takie dziwne uczucie... nie wiem co dalej *(. Jest sens zrobić sobie poziom LDH z krwi ?? Jak bardzo jest on miarodajny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Reniferowa

Zapomniałam dodac, odnośnie tego guzka na szyi, że ciągle go dotykam :( i moze sam sie powiększył od tego mojego dotykania. Ponadto boli mnie gardło, ale dopiero po jakimś czasie od zjedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×