Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bolesny pępek a wyrostek robaczkowy


Gość sag

Rekomendowane odpowiedzi

27 lat. Od 5 miesiecy - tkliwe, bolesne okolice pepka. Np. teraz jak ledwo musne palcem pepek to juz boli (kluje), natomiast nie boli *od wewnatrz*. Jedynie jesli go dotkne, skrece tulow itp. Trzech chirurgow wykluczylo przepukline. kolonoskopia OK, gastroskopia OK, proby watrobowe i trzustkowe OK, morfologia - OK oprocz rozmazu: Gran. segmentowane 30 % 40 70 L Gran. kwasochłonne 2 % 1 5 N Limfocyty 59 % 20 45 H Monocyty 9 % 3 8 H Ostatnio urolog mnie badal, zrobil mi badanie per rectum, ktore bylo bardzo bolesne - musialem krzyczec. Diagnoza - zapalenie prostaty. Ale ja szczerze watpie czy to prostata, bo boli mnie przy pepku!! Ten bol jest nie do zniesienia, natarczywy, czasem sie wycisza, ale MINIMALNIE, towarzyszy mi caly czas od 5 miesiecy. Czy badanie per rectum moglo byc bolesne ze wzgledu wlasnie na wyrostek tylko lekarz tego nie skojarzyl? Co powinienem dalej robic, tak nie da sie zyc, bardzo prosze kogos o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Tak długo nie mogłoby występować zapalenie wyrostka robaczkowego, bo już dawno doszłoby do tragedii (rozwój zapalenia wyrostka to kwestia 2-3 dni, aby doszło do ciężkich powikłań). Ból w okolicy pępka na pewno nie ma nic wspólnego z zapaleniem wyrostka robaczkowego ani też z zapaleniem prostaty (silny ból w czasie badania przez odbyt). Jeśli wykonane wszystkie badania są dobre ból może być związany z nerwobólem czyli samoistnym podrażnieniem nerwu obwodowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź panie doktorze. Dodam, że moje pytanie wynika z tego, że mój wyrostek jest położony zakątniczo co podobno daje trochę inne objawy niż ten tradycyjny. Zastanawiam się też czy taki nerwoból (jeśli to on) mógłby pojawić się z dnia na dzień? I jak go zwalczać? Ból na pewno nie jest od kręgosłupa - ortopeda to wykluczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×