Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Naczyniak a ból po prawej stronie brzucha


Gość Provance

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 6 lat temu miałam usunięty pęcherzyk żółciowy laparoskopem. Podczas operacji pojawił się problem z wrodzonym przewodem lushki. Został on podwiązany klipsem. Od operacji skarżę się na częste bóle po prawej stronie brzucha. Brzuch jest bardzo tkliwy. Rok temu byłam w szpitalu, bo ból był coraz gorszy. Miałam tomografię brzucha i stwierdzono, że to naczyniak 2,5 cm. Nie mam się tym przejmować i badać czy nie rośnie. Nie wiem, czy naczyniak boli. Ciągle mam wrażenie, że to ten klips mnie uraża. Czy on jest widoczny na usg? Czy może być wyczuwalny przy dotknięciu? Boli mnie nadal przy skłonie, skręcie w lewo, w prawo. Nie mogę szybko chodzić, nie wspomnę o biegu lub o ćwiczeniach. Nie mogę podnieść mojego dziecka :( Gdy to zrobię, zakuje mnie tak, jakby ktoś dźgnął nożem. Czuję się jak osoba niepełnosprawna a mam 35 lat. Proszę pomóżcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Czy on jest widoczny na usg? - Niestety, ale z reguły takie klipsy w ogóle nie są widoczne w badaniu ultrasonograficznym. Czy może być wyczuwalny przy dotknięciu? - Na pewno nie. To bardzo cienkie elementy porównywalne z drobnymi zszywkami biurowymi, dlatego na pewno przez powłoki brzuszne nie są wyczuwalne. Proszę z tym problemem najlepiej bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem. On po badaniu zaleci dalszy sposób postępowania. Przedstawione objawy wcale nie muszą być związane z patologią w zakresie jamy brzusznej, ale być może z kręgosłupem (np. wykonanie RTG kręgosłupa celem pogłębienia diagnostyki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×