Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Hernia hiatus esophagei susp


Gość Młody1994

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj miałem gastroskopię. Oto opis badania: Gastroskop wprowadzono bez trudności. Przełyk, wpust bz. Linia Z wyraźna położona tuż powyżej wpustu. W inwersji wpust nie obejmuje ściśle aparatu, dno żołądka bez zmian. Fałdy błony śluzowej prawidłowo rozwinięte, antrum kształtne, śluzówka elastyczna. Odźwiernik drożny, kształtny. Opuszka i część zaopuszkowa XII-cy niezmieniona. Test ureazowy ujemny: Rozpoznanie: hernia hiatus esophagei susp Nie bardzo rozumiem tego opisu. Co oznacza w prostym języku: Linia Z wyraźna położona tuż powyżej wpustu. W inwersji wpust nie obejmuje ściśle aparatu. Moja gastroskopia trwała zaledwie ok. 2 minuty. Mam 19 lat. Prawdopodobnie jest to przepuklina rozworu przełykowego, aby to określić musi być wykonane badanie RTG rozworu przełykowego.. Taką krótką informację dostałem od doktora, który coś mi mówił, że aparat się nie wślizgiwał czy coś w tym stylu... Skąd ewentualnie wzięła się ta przepuklina, czy jest groźna i jak ją leczyć? Trafiłem na te badanie ponieważ od roku mam dziwne objawy, na początku myślałem że to serce, miałem wszystkie badania i serce zdrowe, w końcu jeden mądry kardiolog u którego byłem prywatnie powiedział mi że to może być przepuklina, że tam jest mało miejsca między organami i może dawać takie objawy. Zaczęło się od mrowienia w okolicach żołądka i serca. Nabawiłem się przy tym nerwicy, niestety teraz czuje się wypalony emocjonalnie po tym co ostatnio przeżywałem. Przede wszystkim mam dyskomfort, ucisk w okolicach serca i żołądka jakby tam była jakaś dodatkowa gulka, nawet lewa chrząstka obok mostka mi bardziej wystaje i mam nierówną klatkę, właśnie w tym miejscu czuje ten dyskomfort. Od nadbrzusza w górę aż na wysokość barku czuje jakieś zapełnienie (tylko z lewej strony). Tam często drżą mi mięśnie, stąd były moje obawy o serce. Często tępe bóle po prawej stronie klatki piersiowej, nie są mocne ale denerwujące, drżenie w środku w okolicach żołądka, jakby tam coś skakało, pokarm stoi na żołądku bardzo długo, to samo jest z piciem, gdy zmienię naglę pozycję to czuje jak to czego się napiłem mi lata w brzuchu... rzadziej zgaga i cofanie się treści zdażyło się kilka razy w przeciągu ostatnich miesięcy. Ostatnio przy niedużej ilości wypicia alkoholu mam wymioty przez całą dobę, nigdy w życiu tak nie miałem, każda impreza kończy się katorgą następnego dnia. Często z rana biegunki (z dziwnymi żółtymi kulkami, zawsze, od roku), niekiedy chęć wymiotów na pustym żołądku. Jestem młody a tak cierpię, bardzo proszę o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×