Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wodniste stolce a wirus HCV


Gość ona1991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! U mojego taty 4 lata temu stwierdzono zakazenie wirusem HCV. Pół roku temu miał robioną biopsję która wykazała uszkodzenie wątroby 2go stopnia. Niepokoja mnie objawy taty, od paru miesięcy ma ciągle wodniste stolce. Wydala z siebie samą ciemnosmolistą, brązową wodę. Ataki trwają zwykle z rana i trwają nawet do 2 godzin. Miesiąc temu był w szpitalu z podejrzeniem choroby Crohna, zrobiono mu kolonoskopie pobrano wycinek . W obrazie endoskopowym w końcowym odcinku jelita cienkiego wyszły jakies nadżerki i stan zapalny. Jednak lekarze nie są w stanie stwierdzic ostatecznej diagnozy. Nie mam pojęcia już co to może być, pierwszy raz spotykam się z takimi objawami.. Czy chora wątroba może dawać takie objawy ? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Chora wątroba nie powinna dawać takich objawów. Takie biegunki jak Pani opisuje zapewne są związane z chorobą Leśniowskiego-Crohna jeśli zmiany zapalne (już nawet nadżerki) są widoczne w końcowym odcinku jelita krętego (tylko tam umiejscawia się ta choroba). Proszę w tej sprawie najlepiej skonsultować się z gastroenterologiem. Może okażą się konieczne dodatkowe badania np. immunologiczne z krwi, ponowna kontrolna kolonoskopia albo też włączenie leków kierunkowych pozwalających ocenić czy to ta choroba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×