Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Płyn o złóto-czerwonej barwie po operacji wyrostka robaczkowego


Gość Barts

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w 10 dni po Ropowiczym Zapaleniu Wyrostka Robaczkowego zostały mi usunięte szwy. Do usunięcia szwów zero powikłań jedynie temperatura podwyższona 37 i 6 kresek ale po zmienieniu antybiotyku z Cipronex na Augumentin jest juz 37 albo 36 i 9 kresek. Ta cała temperatura wywołała lekka panikę ale po powtórnym USG pani radiolog wykluczyła Ropień. Zatem, po zdjęciu szwów rana wygląda ładnie ale w miejscu jednego szwa utworzyła się jakby dziurka co wygląda mniej więcej tak: (----0----). W ów dziurce zbiera się się jakiś płyn, o żółtawej barwie. Czy może ktoś mi powiedzieć co to może być, rana powoduje uczuciowy dyskomfort w tym jednym właśnie miejscu, bo o bólu nie mogę tutaj mówić. Dodam jeszcze ze chirurg na zdjęciu szwów przypisał mi metronidazol abym brał razem z Augumentinem co mnie torch ezszokowało zeby takie potezna dwa antybiotyki razem brac no ale ok, Lacidofil tez biore wiec nie powinno byc problemow. Prosze o pomoc bo stracha mam trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: bylem ponownie z tym u chirurga (wg mnie chirurg jest zbyt ..*lekkoduszny*) kotry obejzal rane i wtej dziurce po szwie zauwazyl ze jest mała zmiana o bialym kolorze czyli ropnym. Wyczyscił ją popsikał Octaniseptem złożył takie małe sztywne plasterki co sie daje zamiast szwów (dwie sztuki), popsikał Octaniseptem, dał jałowca i zakleił plastrem z opatrunkiem i kazał przyjsc po weekendzie do kontroli. Tak wszytki niby jasne ale tam byla niewielka zmiana ropna wiec czy dobrze zrobił nie dajac mi saczka albo inaczej reagując. Prosze o jakies wskazówki porady itp. aaa i brzuch boli teraz po zdjeciu szwow w lewej czesci podbrzusza i tak jakiby 4 cm od tej dziurki gdy nacikam ckure lekko nawet.. juz nie mam sił... Dzieki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: bylem ponownie z tym u chirurga (wg mnie chirurg jest zbyt ..*lekkoduszny*) kotry obejzal rane i wtej dziurce po szwie zauwazyl ze jest mała zmiana o bialym kolorze czyli ropnym. Wyczyscił ją popsikał Octaniseptem złożył takie małe sztywne plasterki co sie daje zamiast szwów (dwie sztuki), popsikał Octaniseptem, dał jałowca i zakleił plastrem z opatrunkiem i kazał przyjsc po weekendzie do kontroli. Tak wszytki niby jasne ale tam byla niewielka zmiana ropna wiec czy dobrze zrobił nie dajac mi saczka albo inaczej reagując. Prosze o jakies wskazówki porady itp. aaa i brzuch boli teraz po zdjeciu szwow w lewej czesci podbrzusza i tak jakiby 4 cm od tej dziurki gdy nacikam skure lekko nawet.. juz nie mam sił... Dzieki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×