Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Trudności w zaciskaniu pięści przy spuchniętej dłoni po zabiegu


Gość przemoprzemo1

Rekomendowane odpowiedzi

Gość przemoprzemo1

Witam otóż 4 tygodnie temu miałem zabieg lewej dłoni tj, miałem wyjmowane ciało obce (które siedziało w mojej dłoni ok 8 lat) z tkanek miękkich, pomiędzy palcem wskazującym , a paluchem. Po zabiegu ok 12 godzin było ok. ale po tych godzinach dłoń zaczęła puchnąć i mam ja spuchnięta do tej pory. Byłem już u 2 chirurgów którzy kazali smarować maścią lotion i altacetem plus antybiotyki, oraz 2 ortopedów którzy przepisali antybiotyki. Mogę ruszać palcami lecz nie mogę zacisnąć pieści ponieważ dłoń jest tak spuchnięta. Mam również ograniczone ruchy paluchem plus ból przy każdym ruszeniu. Proszę o podpowiedzi co mam zrobić w takiej sytuacji. Dodam iż robiłem okłady z liści kapusty i moczyłem w wodzie z szarym mydłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi moze być kilka . 1 W dłoni pozostały małe kawałeczki i organizm znowu musi je otorbić i robi to przy pomocy stanu zapalnego . Przejdzie . 2 Infekcja niewielka w ranie z wydostałych się bakteri . Antybiotyki pomogą. 3Dłubanie w rece mogło zniszczyc jakąś zyłke (to normalne) i dopuki organizm nie wytworzy nowych dróg odpływu ręka bedzie puchnać. We wszystkich tych dolegliwościach radze trzymac ręke nad sercem , w czasie snu na poduszce, w dzień zgiętą w łokciu podniesioną przy barku, okłady z mrozonek, żelek przez ściereczke ale nie bezpośrednio na skóre, leki przeciwzapalne - ibuprom przynajmiej. Ciekawe czy przeszło po tygodniu juz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×