Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość adamo

Wodniak jądra prowadzi do nowotworu?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adamo
Proszę o poradę dziś byłem u urologa ponieważ pobolewało mnie od czasu do czasu lewe jądro lekarz zrobił mi usg i stwierdził mi nagromadzenie się niewielkiej ilości płynu ok 3 mil przepisał mi doxycykline i powiedział że nic poważnego się nie dzieje żeby się nie martwić taka ilość płynu nie kwalifikuje się do zabiegu proszę o wyjaśnienie czy mój urolog ma rację chociaż napewno z szacunkiem nie podważam jego kompetenji ale chciał bym usleszeć opinie jeszcze jednej osoby wtedy będę pewniejszy czy antybiotyk może poskutkować i czy wodniak nie prowadzi do nowotworu bo czytałem że wodniaki mogą być oznaką nowotworu bardzo dziękuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Wielkość wodniaka jest rzeczywiście znikoma i wystarczy leczenie zachowawcze. W tym przypadku antybiotyk może spowodować wycofanie się płynu z otoczek jądra. Korelacja wodniaka jądra z nowotworem jest bardzo rzadka. Na pewno urolog wykluczył to w czasie badania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość adamo
dziękuje za odpowiedz urolog wykluczył nowotwór ale czy ztego może się wykształcić i czy urolog na usg widzi różnice między tym a tym czy też może nie odróżnić jedno od drugiego proszę o odpis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dodano
Choroby jąder dużo zdjęć http://www.bolimnie.com/anatomia/jader-jadra-choroby

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.