Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból hemoroidów


Gość niespokojna

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry mam pytanie odnosnie tego ile moze utrzymac sie ból hemoroidów? zaczynac od poczatku to posiedzialam na zimnym i wyskoczył mi bardzo bolesny leczyłam sie przez tydzien sama masciami czopkami tabletkami dih i nic po tyg poszlam do lekarza bo stwierdził stan zapalny dostalam antybiotyki czopki distreptaze i mialo ustapic. po tygodniu od stosowania distreptazy i antybiotyku poprawa nieznaczna, Cały czas odczuwam ból i na odbycie mam twarda kuleczke z fioletowa zyłą. Prosze o pomoc czy to samo zejdzie czy dalej czeka mnie lekarz Lecze sie juz 2 tydzien a bol nie ustepuje jedynie w nocy mam spokoj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Radzę w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z chirurgiem najlepiej proktologiem. Takie objawy świadczą o wykrzepieniu żylaka/ów odbytu. Trzeba włączyć odpowiednie leczenie - antybiotyk i distreptaza raczej w takim przypadku jest mało skuteczna. Trzeba włączyć odpowiednie leczenie, a w ostateczności jeśli objawy nie ustąpią trzeba leczyć operacyjnie. O tym jednak zadecyduje chirurg po bezpośrednim badaniu. Z reguły przy skutecznym leczeniu dolegliwości bólowe związane z hemoroidami ustępują w przeciągu tygodnia góra dwóch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×