Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Niestrawione resztki w stolcu


Gość Natalia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od zawsze miałam małe problemy z wypróżnianiem, szczególnie, gdy byłam na diecie i miałam zaparcia.W te wakacje stwierdzono u mnie zespół jelita drażliwego. Moje stolce są dziwne. Codziennie rano idę się załatwić, ale dodam, że ostatnie 3 miesiące to życie w ciągłym stresie, nawet w nocy, więc mam wrażenie, że to *szybkie* wypróżnianie codziennie rano spowodowane jest stresem właśnie. A jak miałam czas relaksu i odpoczynku, to wypróżniałam się rzadziej, nawet co 2-3 dni. Jednakże, problemem jest to, że zauważyłam w stolcu niestrawione resztki: skóry od pomidora, winogrona, pietruszki, kawałeczki orzechów lub chrupek, ziarna z chleba pełnoziarnistego. Krwi nie zaobserwowałam. Czasem śluz (rzadko). Czy powinnam bać się np. raka jelita ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Taki stan zapewne jest związany właśnie z objawami zespołu jelita drażliwego. Szybka perystaltyka jelit na skutek być może stresu doprowadza do krótszego zalegania treści pokarmowej w jelitach co zmniejsza wchłanianie pokarmu. Trudno trawialne resztki pokarmowe pojawiają się wtedy w kale. Nie jest to związane z występowaniem raka jelita grubego. W razie niepokoju proszę w tej sprawie najlepiej skonsultować się z gastroenterologiem. Może będzie konieczna dalsza diagnostyka np. kolonoskopia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×