Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie ostrego zapalenia trzustki


Gość ja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ponad 2 tygodnie temu u mojego brata wystąpiły nagłe bóle brzucha. działo się to wieczorem, wcześniej zjadł coś smażonego i myslał, że coś mu *siadło* na żołądku. niestety następnego dnia ból był gorszy, więc zwróciliśmy się do lekarza. brat dostał skierowanie na gastrologię, która wykazała stan zapalny układu pokarmowego. przez kilka dni się męczył, bo ból nie ustępował, ale myśleliśmy, że trzeba czasu, żeby się zagoiło. jednak po jakimś tygodniu znowu zrobiono badania i okazało się, że poziom amylazy we krwi przekroczył 500U/l. lekarka odesłała brata do szpitala, gdzie najpierw podejrzewano przewlekłe zapalenie trzustki (tu się zdziwiłem, bo jak można z zapalenia układu pokarmowego od razu przejść do takiej diagnozy...), ale ostatecznie stwierdzono ostre zapalenie trzustki. czytałem jednak, że przy ozt amylaza sięga powyżej 1000U/l, a jeśli utrzymuje się w granicach 500U/l, jest to spowodowane wysokim stężeniem alkoholu we krwi (co u brata jest bardzo możliwe, bo ostatnio przesadzał z imprezami). obecnie czuje się on nieźle, chociaż wciąż jest w szpitalu, przeszedł już na dietę łatwostrawną. czy jest jakaś szansa, że wróci do całkowitego zdrowia? dodam, że jest młody (27 lat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, możliwe, że wróci do zdrowia. Ostatnio mój tato miał w przeciągu 1,5 miesiąca 3 ostre zapalenie trzustki. Pierwszym razem amylaza wynosiła 1930!!!, kolejnymi razy niewiele ponad 1000. U niego powodem było kilka małych kamieni w woreczku żółciowym, które jak to powiedział lekarz *zapychają przewód...*. Obecnie już 3 tygodnie jest po zabiegu i trzustka też jest ok. Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×