Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Skręcenie kolana i krew w kolanie


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak 27.08 skręciłem prawdopodbnie kolano na treningu , spuchlo bardzo pojechalem odrazu do szpitala , oczywisice byl wieczór więc nikogo z lekarzy nic nie obchodziło. Zrobiłem zdjęcie RTG lekarz powiedzial że nic nie widac i kazał założyc szyne i stwierdzil przeciążenie kolana. Po kilku dniach udałem się do chirurga okazało się że mam krew w kolanie zrobil mi punkcję było 35 ml. Następnego dnia udałem się do ortopedy-chirurga po skierowanie na USG i ortezę. Dostałem przepisane żele : Voltaren na noc i Lioton 1000 na rano. W dzień miałem 2 razy używac KetoSpray forte. Pomogło i to bardzo. Od 3-4 dni nic mi już nie dolegało przy zginaniu kolana oraz prostowaniu. Dzisiaj 12.09 byłem na USG nie było żadnego śladu uszkodzenia więzadeł oraz łekotki . Więc udałem się do chirurga . sprawdził kolano i powiedział , że od urazu musi być minimum 4 tygodnie przerwy i dopiero za 2 tygodnie mogę wrócic do treningów. I tu moje pytanie czy rzeczywiscie muszę czekać te 2 tygodnie czy mógłbym już w nastoenym tygodniu zacząc trenowac gdyż bardzo mi zalezy na szybkim powrocie. Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka , mam to samo z kolanem co Ty :/ mam w szynie teraz 2 tydzień i w środę czeka mnie kontrola i prawdopodobnie ściągną mi szynę i pójdę na USG kolana . tez miałem 35 ml krwi w stawie kolanowym parę dni temu mi ją ściągali . i moja rada jest taka że jeśli kochasz tak piłkę nożną jak ja i jak najszybciej chcesz wrócić do treningów to lepiej odczekaj te dwa tygodnie i wtedy wróć do treningów , raz tak miałem wróciłem za wcześnie do treningów i uraz się odnowił więc lepiej odczekaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×