Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Biopsja tarczycy i operacja


Gość Lila31

Rekomendowane odpowiedzi

Wynik biopsji: treść krwista, w grupach, w układach drobnopęcherzykowych i pseudorozetkowych oraz rozproszone tyreocyty z cechami anizonukleozy. obraz cytologiczny budzi podejrzenie guza pęcherzykowego, Rozmazy częściowo podsuszone. Na 5 listopada mam wyznaczoną operacje tarczycy. Lekarz powidział że cytologia wyszła niejednoznacznie, ale z operacja można czekać 2 miesiące. Mam 31 lat, czy ten wynik jest bardzo zły? Czy raczej jest to zmiana łagodna? TSH mam w normie. Mam wole guzowate i najwiekszy guzek 1,4 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, znalazłam taką informację. *Mam 30 lat, w lutym 2007 roku dowiedziałam się, że mam guza na tarczycy wielkości 8 mm o nazwie *tumor follicularis*, guz co prawda nie rośnie, ale jest bardzo dobrze unaczyniony. Rozważam operację, ale słyszałam o operacjach laserowych. Czy taki rodzaj guza kwalifikuje się do tego typu operacji, jeśli nie to może są inne metody pozbycia się guza np. naświetlania itp. Jestem matką karmiącą dziecko czy konieczne będzie odstawienie od piersi? specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski ODPOWIEDZI UDZIELIŁ specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski Absolwent Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach, wydział lekarski (2000 r.). Od 2002 roku jest lekarzem zatrudnionym na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Prowadzi prywatną praktykę chirurgiczną w Zespole Poradni Chirurgicznych NZOZ ZLO w Jaworznie (ul. Grunwaldzka 26, telefon: (32) 616-32-88, poniedziałki i czwartki godzina 16-17). Guzek typu pęcherzykowego jest podejrzany o zmianę typu nowotworowego jednak jest bardzo mały i może tylko wymagać obserwacji. Decyzję w sprawie leczenia operacyjnego powinien podjąć endokrynolog i on kwalifikuje do zabiegu, a nie chirurg. Dlatego z tym problemem proszę skonsultować się z endokrynologiem. Czasami po farmakoterapii takie guzki potrafią się wchłonąć. http://zapytaj.echirurgia.pl/pyt1649.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×