Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Skrecenie stawu skokowego - pomoc


Gość Maniekk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Jakies 2 tygodnie temu grajac w siatkowke dosc powaznie skrecilem staw skokowy. Dosc nieudolnie upadlem po wyskoku i czulem bol w kostce. Nie byl to jakis przerazliwy bol wiec chodzilem przez caly dzien jeszcze na tej nodze jednak z kazda godzina bylo coraz gorzej. Kiedy obudzilem sie nastepnego dnia stopa byla cala fioletowa.. zaczalem przykladac oklady z lodu na zmiane z okladami z altacetu ale to nie pomoglo wiec udalem sie do lekarza. Dokladnie: Skrecenie stawu skokowo-goleniowego prawego II/III st. Zalozono mi szyne gipsowa i zalecono nie przeciazac nogi. Mialem nosic ta szyne 3 tygodnie jednak po 2 tygodniu bandaze i cala reszta zbytnio sie poluzowala i wczoraj zdecydowalem sie zdjac ta szyne i zalozyc stabilizator gdyz noga juz mnie tak bardzo nie boli jak na poczatku. Czy dobrze zrobilem? Moje pytania do was: - W jaki sposob moge rehabilitowac noge w warunkach domowych (nie mam ubezpieczenia w NFZ a prywatna rehabilitacja jest dosc droga - jednak jesli uznacie ze warto to trudno poswiece te kilkaset zlotych na to) - Slyszalem ze dobrze jest smarowac noge jakimis masciami jak juz ma sie stabilizator - mozecie mi jakies polecic? - No i generalnie czekam na wasze uwagi i wskazowki co do leczenia stopy. Pozdrawiam Serdecznie i z gory dziekuje za pomoc. Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam ortopedę. Jeżeli jednak zwlekasz z tym, polecam maść Traumon, ale w sprayu bądź żelu(nie wsmarowuj tylko nałóż). Ogólnie to zrobiłeś błąd, że kompletnie zdjąłeś tą szynę, bo pomimo tego *poluzowania* powinieneś dotrzymać ją do końca. Nie mogę na odległość Cię zbadać(kończę specjalizację ortopedia), także niestety ciężko jest cokolwiek powiedzieć. Mogło dojść do zapalenia pochewek ścięgien, samego zapalenia torebki stawowej. Ale skoro napisałeś, że noga była fioletowa, znaczy to, że wystąpił krwiak w stawie skokowym. Być może był to efekt mocnego naderwania torebki stawowej. Zabiegi rehabilitacyjne- jak najbardziej. Wspomagają w odnowieniu tzw. wzmocnieniu mięśni i ścięgien. Ale jeszcze raz powtarzam-najlepiej skonsultuj się z jak najlepszym specjalistą, bo jeśli nie zostanie to szybko wyleczone, będziesz miał niestety poważne kłopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×