Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przełyku Barretta


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, miałem dziś robioną gastroskopię oto wynik: Gastroskop wprowadzono do pozaopuszkowej części XII-cy. Część pozaopuszkowa i opuszka bez zmian. W żołądku jeziorko treści podbarwionej żółcią. Odźwiernik kształtny, okrągły. W antrum miernie nasilony stan zapalny z niewielkim przekrwieniem błony śluzowej. Trzon i dno bez zmian. W inwersji endoskopowe cechy przepukliny rozworu przełykowego. Linia Z nierówna. Test ureazowy - dodatni po 10 minutach. Rozpoznanie: podejrzenie przyłyky barrrtta. Gastritis antralis, przpuklina rozworu przeyłkowego, zakażenie H.pylorii. Moje pytanie brzmi: czy konieczne jest przyjnowanie antybiotyków? Dostałem co prawda receptę m.in. na Klacid alke boję się, że wyjałowię sobie jelita... Bardzo nie lubię jakichkolwiek leków a w szczegolności antybiotyków.. Czy można ww objawy wyleczyć poprzez odpowiednią dietę? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Tak, konieczne jest przyjmowanie antybiotyków celem eradykacji (zlikwidowania) Helicobakter pylori. Bakteria ta powoduje stan zapalny w zakresie śluzówki żołądka. Tylko w ten sposób możliwe jest wyleczenie tego stanu. Sama dieta jest niewystarczająca w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co jeśli bakteria powróci i znowu zacznie robić się stan zapalny? Znowu antybiotyki? To przecież straszliwe spustoszenie w organiźmie... Boję się tego bo moje jelita i bez tego nie są całkiem przewidywalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×