Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nisko wiszące jądro po operacji przepukliny pachwinowej


Gość Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Tydzień temu przeszedlem jednodniową operację przepukliny pachwinowej lewostronnej metodą Liechtensteina. Nadmienię jeszcze, że była to wczesna faza przepukliny, ledwie wyczuwalna. Jednak niepokoi mnie powikłanie po tym zabiegu. A mianowicie zauważyłem, że lewe jądro wisi znacznie niżej niż przed operacją. Nie jestem w stanie go unieść siłą mięśnia dźwigacza tak jak prawego, ale w reakcji na zimno skóra moszny marszczy się prawidłowo po obu stronach. Jestem świadom, że anatomicznie jedno jądro jest zazwyczaj niżej położone, lecz od tygodnia zmiana w położeniu jest tak znaczna, że powoduje to dyskomfort podczas chodzenia w luźnej bieliźnie. Nie zauwazylem obrzęku jądra, a jak już to dosyć subtelne. W stanie całkowitego rozluźnienia jąder (tzn. gdy wiszą swobodnie w rozluźnionej mosznie) pobolewa mnie trochę lewy powrózek nasienny.(?) Ktoś ma może podobne doświadczenia? Chcialbym wiedzieć co jest przyczyną tego stanu rzeczy? Czy jest to normalne po tego typu operacjach? I czy ta zmiana cofnie się sama do stanu przed operacją czy jednak lepiej zglosić się z tym do urologa? Pozdrawiam, Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×