Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból brzucha, gazy i senność przy kulce w okolicy żołądka


Gość MMMM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój problem pojawia się od ok 2 lat, wczesniej ból potrafił bolec mnie nawet tydzien, lądowałam w szpitalu, wykonywano mi zwykłe usg i wszystko ok wiec do domu, bol przechodził, pojawial sie raz na jakis czas. Ostatnio ok 6 miesiecy temu zaobserowalam jednak kulke wystajaca na brzuchu z prawej strony patrzac z gory, bole brzucha zaczly znowu sie pojawiac, tym bardziej rano przed wyproznieniem, czesto miewam biegunki ktorych nie moge powstrzymac, czasmi czesciowo ladowaly nawet w lozku bo nie czulam ze sie sie dzieje.. czytalam ze klejace sie do toalety stolce tez moga o czyms swiadczyc, no i oczywiscie resztki jedzenia w kale. Udalam sie ponownie 2 tyg temu na badania, tym razem rowniez kolonoskopie, wykonano mi ja tylko do zgiecia sledzionowego z uwagi na bol ktory odczuwalam i dotamtad wszystko jest ok, lekarz powiedzial ze jakby cos sie dziala to juz na tym odcinku zaobserwowalby nieprawidlowosci.. mialam spokoj przez 2 tyg, teraz bole znowu sie zaczely, zawsze tak samo najpierw budze sie z bolem jak na okres dziwnym dyskomfortem, kolejnego dnia juz mnie kluje z rana, kolejnego po posilkach plus z rana i to trwa kilka dni plus biegunka jednorazowo, bole ustepuja i nasilaja sie i tak na zmiane, przy okazji jesst mi slabo, niedobrze, czuje sie jakbym byla pijana, a jak wypije nawet lampke wina, czuje sie jakbym wypila butelke.. jakie badania mam wykonac? myslalam odplatnie zrobic sobie tomograf brzucha - ale czy on wykarze to co potrzebuje wiedziec? Jesli chodzi o tajemnicza kulke lekarz uznal ze taka moja uroda.. tylko ze kiedys tego nie mialam, po jedzeniu jak mam wzdzecia a zawsze mam to roznica wielkosci brzucha z lewej i prawej jest wrecz komiczna.. prosze o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie ta kulka to powiedziałabym, że to zespół jelita drażliwego i nerwica żołądka, być może jest gdzieś zwężenie na jakimś odcinku przewodu pokarmowego, nie zrobili dokładnie kolonoskopii, bo nie widzieli ognisk zapalnych to nie szukali dalej. Być może jest gdzieś niedrożność. Tomograf nie zaszkodzi moim zdaniem. Jeśli tomografia nic nie powie to bym szukała przyczyn w psychice. Ja mam nerwicę żołądka i zespół jelita drażliwego i też gdybym na własną rękę badań nie zrobiła to by mnie leczyli w ciemno. A nie masz pojęcia co nerwy potrafią zgotować układowi pokarmowemu, osłabienie to jest na porządku dziennym, senność, nic się nie chce, takie jakby objawy depresyjne są czasami, uczucie stresu jak przed egzaminem nawet jak się jest wyluzowanym i się na przykład komedię ogląda, biegunki na przemian z zaparciami, bóle brzucha, wymioty, czasem jadłowstręt czasem uczucie niezaspokojonego głodu, no cuda wianki. Ja to mam czasem takie zawroty głowy i nudności jak tęgi pijak po weselu.Czasem się zdarza, że mam takie jakieś błyski w oczach jakby mi ktoś fleszem od aparatu błyskał. Poszłam do psychiatry, dostałam leki i się uspokoiło. Poza tym teraz jest jesień a jesienią takie dolegliwości się nasilają. Rób ten tomograf i jeśli nic nie powie to się nie bój, będziesz żyć, z nerwicą i zespołem jelita drażliwego da się żyć, wesoło nie jest ale nie jest to śmiertelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×