Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przetoka ropna na bliźnie pooperacyjnej


Gość jolkaz

Rekomendowane odpowiedzi

10tego lipca zostalam poddana operacji nastawienia zwichniecia stawu - barkowo obojczykowego III stopnia i zamocowaniu kosci 2 drutami Kirschnera 14 - tego koncowki obu drutow przebiły mi skórę, niewielkie saczenie sie ropy, zalecenia lekarza - oklady z riwanolu 19 - tego zostaly zdjete szwy do 8 go sierpnia wszystko w pozadku blizna w pelni zagojona druty wyciagane mialy byc 12tego 8go wieczorem opuchlizna potworny ból wizyta na ostrym dyzurze - diagnoza : przetoka ropna w obrebie blizny pooperacyjnej ropa zostala mi wycisnieta oraz od srodka przeplukana Octanoseptem do tego kuracja antybiotykowa 3x dziennie Dalacin C 300 oraz 3x dziennie Doreta 75+640 a do tego domowa zmiana opatrunkow 3 razy dziennie z wyciskaniem tej ropy oraz zdjecie ortezy i chodzenie juz bez tego cudownego opakowania. Dostosowalam sie do zalecen jednak mija juz 5 dzien od rozpoczecia kuracji, a ropy i czarej krwi zamiast mniej jest wciaz wiecej (ok. 150ml podczas jednego *wyciskania* o tym co zostaje na opatrunku razem z rivanolem nie wspominam. Kazdy lekarz ktory to zobaczy udziela mi tylko doraznej pomocy i odsyla do kolejnego.... od operacji nie mam wiec jednego lekarza prowadzacego, a nie stac mnie na wizyty prywatne. Co w takim razie mam zrobic i czy przejmować sie tym czy moze poprostu za bardzo panikuje.proszę o szybką odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×