Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Twardy i czerwony siniak na nodze


Gość Michał Zilla

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michał Zilla

Witam! -Mój problem pojawił się ponad tydzień temu. Na skórze, w dolnej partii brzucha, po prawej stronie poczułem wyraźne zgrubienie. Z początku dało się jedynie je wyczuć ale w ciągu kilku dniu zaczeło czerwienieć (sinieć). Pod skórą ewidentnie coś jest, pytanie tylko czy to ropa, guz, czy jeszcze może coś innego? W chwili obecnej jak moja dolegliwość ma półtora tygodnia, jest koloru czerwonego. Cokolwiek to jest ma ze 3 cm. Powoduje nieznaczny ból przy dotknięciu i niektórych ruchach ciałem aczkolwiek nie jest to nie wiadomo jak wielki ból, ot kłucie. W poniedziałek byłem u lekarza 1-ego kontaktu, który po pomacaniu stwierdził że to może być krwiak lub niegroźny guz. Ja dopuszczam jeszcze opcję infekcji. Dostałem na to maść z arniką. Stosuje drugi dzień, choć drastycznych zmian nie czuję. Wydaje mi się że pod skórą może ciut zmniejszyło się cokolwiek tam jest ale ciężko powiedzieć czy to nie moja wyobraźnia. Co do to może być? Nowotwór może mi się robić? (wykluczam raczej) Jakieś zakażenie mi się wdało? A może wspomniany krwiak czy tłuszczak? Jakieś rady? Dodam że dzień przez zaobserwowaniem, byłem w lesie ze znajomymi. Nie ugryzło mnie tam nic raczej a po powrocie do domu nie zaobserwowałem kleszczy na moim ciele. Proszę o pomoc gdyż się denerwuję. Załączam zdjęcie by pomóc w ewentualnym diagnozowaniu: http://imageshack.us/a/img855/3672/bpex.jpg Prosiłbym o szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×