Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból brzucha po leczeniu boreliozy


Gość maga1

Rekomendowane odpowiedzi

Moje problemy z brzuchem rozpoczęły się w marcu 2012 kiedy to z powodu bólów brzuch różnego rodzaju i o różnym nasileniu zrobiono mi kolonoskopie która nie wykazała żadnych nieprawidłowości. Stwierdzono Zespoł Jelita Drażliwego, który pomimo stsowania leków DUSPATALIN ETAD 200mg. Bóle były coraz bardziej dokuczliwe dostałam skierowanie do szpitala LIPIEC 2012 gdzie miałam wykonane USG jamy brzusznej oraz po raz drugi kolonoskopie oraz gastroskopie , które to nie wykazały żadnych nieprawidłowości W związku iż doleglwości nie ustępowały oraz dołączyły inne dolegliwości zrobiłam test na bolerioze który wyszedł pozytywny w klasie IGg 81,49 rozpoczęłam leczenia od 25.10.12 DOXYCYKLINA 100 2x1tabl przez 20dni potem od 14.11.12 XORIMAX 500 2x1 tabl leczenie zakonczyłam 29.11.12. Po miesiącu ponowny test na bolerioze wykazał IGg 68,53 IgM 3,31 znowu antybiotyki TACLAR 500 2x1 tabl od 12.01.13 do 25.01.13 a od 26.01.13 XORIMAX 500 leczenie zakończyłam 09.02.13. Po których to wróciły bóle brzucha gastrolog przepisał mi METEOSPASMYL i SAN Pobi IBS po których dolegliwości zanikły. 17.04.2013 zrobiłam ponowny test na bolerioze ELISA IgG-81,08 oraz IgM 2,55, WESTERN-BLOT IgG VIsE dodatni 57 +, IgP p30 dodatni 50 + pozostałe ujemne. Dostałam antybiotyk od dnia 13.05.2013 –* 11.06.2013 DOXYCYKLINA 0,100 2x 1tabl/30dni. Od miesiąca odczuwam dziwny dyskomfort ból po lewej stronie klatki piersiowej promieniujący pod lewa pierś do okolić łopatki czy nad żebrem czasem mam uczucie pieczenia lub kłucia. W ciągu dnia mam uczucie ściśnięcia pod lewą piersią które trwa chwilke. Ból towarzyszy mi raczej cały czas w ciągu dnia i nocy z chwilami przerw. W takcie brania antybiotyku od 09.06.2013r zaczely się od bóle brzucha,takich tepych, rozciaglych, uczucia ciezkosci, ktore raz na jakis czas zamienialy sie w ostry bol, a to zlokalizowany po jednej stronie podbrzusza jakby w jajnikach, a to w srodkowej czesci nadbrzusza, a jeszcze innym razem pod zebrami. Bolał mnie także brzuch, tak jakbym miała dostać okres, choć do niego jeszcze daleko. Towarzyszyly temu mdłości taki ucisk pod mostkiem, przez ktory chcialo mi sie wymiotowac (nadal chce) ale wymiotowac sie nie zdarzylo,jedynie tylko mnie na wymioty ciagnie. Mam cały czas uczucie ciężkości i pełności w brzuchu oraz dyskomfort w okolicy jelit niepełne wypróżnienia uczucie pieczenia w okolicy jelit oraz ból brzucha żołądka. Apetyt od tygodnia nie jest taki jak zazwyczaj mniej jem nie czuje glodu a jak czuje to i tak jem nie wiele. W dniu 09.07.2013 ponowne badanie USG jamy brzusznej nie wykazało zmian i nieprawidłowości. Gastrologa przepisał Polprazol 40 1x1tabl oraz Tribux 100mg 2x1tabl. Ale jakoś nie widzę specjalnej poprawy. Od dwóch dni 27,28.07 zauważyłam żywo czerwone zabarwienie stolca wprawdzie 26.07.13 jadłam buraki nie było ich dużo ale czy jest możliwe aby stolec był zabarwiony na czerwono. Proszę o informacje co może być przyczyną tych dolegliwości i jakie ewentualnie badania powinnam wykonać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×