Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Badanie dopplerowskie w Olsztynie


Gość katiuszkaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość katiuszkaa

Witam, moja mama musi wykonać badanie dopplera, niestety musi to zrobić prywatnie, ponieważ lekarz rodzinny nie chce jej dać skierowania. Znalazłam w Olsztynie przychodnię im. Rydygiera, która chyba jako jedyna oferuje przeprowadzenie takiego badania. I teraz mam pytanie, czy mama musi się do tego jakoś specjalnie przygotować? I ile może kosztować takie badanie. Zapomniałam zapytać, jak dzwoniłam do przychodni, badanie już jutro, a na stronie niestety nie mają info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, do badania dopplera nie trzeba się jakoś specjalnie przygotowywać w przypadku kończyn górnych, dolnych, czy odcinka szyjnego. Tylko przy badaniu jamy brzusznej trzeba być na czczo, z tego co pamiętam. W tej przychodni im. Rydygiera w Olsztynie robiłam badanie odcinka szyjnego. Miałam straszne zawroty głowy, krwotoki z nosa, często mdlałam. Lekarz kierował mnie od laryngologa do kardiologa, a dopiero neurolog zalecił mi badanie dopplera. Okazało się, że mam niewydolność zastawek żylnych. Lekarz przepisał mi leki rozszerzające naczynia krwionośne i obniżające ciśnienie i od tamtej pory jest spokój. Jeśli chodzi o badanie to nie jest nieprzyjemne, czy coś. Wygląda jak usg, lekarz nakłada Ci taki żel i jeździ po nim głowicą, a na ekranie pokazują się kolorowe obrazki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×