Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz na piersi (na brodawce) u chłopca


Gość Natalia

Rekomendowane odpowiedzi

Mój syn (12 lat) ma guza na brodawce lewej piersi. Jest wyczuwalny od 2 miesięcy. Od tygodnia jest powiększony. Trochę boli przy dotykaniu. Czy to jest związane z dojżewaniem? Czy powinnam z tym iść do chirurga? Z poważaniem, mama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten sam problem,moj syn skonczyl w lutym 12 lat i terz zauwazylam jakis guze na jego prawej piersi a dokladniej sutku jeli nie jest dotykany to nie boli,boli podczas malego musniecia i wydaje sie jakby sie powiekszyl troszke .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj mój syn poinformował mnie , ze pod prawym sutkiem czuje zgrubienie*guzek*. Jak naciska to boli. Dzis byliśmy u lekarza pierwszego kontaktu. Dał nam skierowanie do chururga , kazał zrobić badania z krwi w tym CRP i USG.. Mam nadzieje ze to nic poważnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

W okresie dojrzewania takie guzki w piersiach u chłopców są normalne. Spowodowane jest to zaburzeniami hormonalnymi w okresie dojrzewania. Takie guzki jednak powinny powoli się wchłaniać w okresie 1-1,5 roku. W razie wątpliwości trzeba z tym problemem skonsultować się z chirurgiem dziecięcym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 14 lat. Jakoś tydzień temu przez lekkie muśnięcie na lewym sutku wyczułem mały guzek. Boli tylko jak się mocno przyciśnie lub lekko muśnie. Guzek się nie zmienia. Czy to zniknie? Powiedzieć o tym mamie i iść do lekarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam prawie 12 lat i około półtora miesiąca temu na prawej piersi zauważyłem guzek......byłem u lekarza on prawie nawet nie dotkną i powiedział że nie ma się co przejmować i że to normalne w okresie dojrzewania ......czy to prawda????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 13 lat i około mięsiąc temu wyczułem guza pod lewym sutkiem. Ma on około 5mm na 5mm. Czytałem dużo i chyba wynika że one są związane z okresem dojrzewania. Ale prawie wszyscy piszą tutaj że mają te guzki pod prawymi sutkami. Czy jest jakaś różnica pod którym sutkiem pojawi się guzek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

Mój syn lat 13 również zauważył jakiś czas temu (około miesiąca) zgrubienie w prawej brodawce które boli go przy dotykaniu. W necie piszą że u 50% chłopców dzieje się tak w wieku dojrzewania-ginekomastia Ale moze jakiś lekarz specjalista wypowiedziałby się na forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uratowaliście mnie przed nieprzespaną nocą. Dzisiaj przed snem mój 12 letni też powiedział mi, że od jakiegoś czasu ma guzka pod prawym sutkiem i zaczęłam szaleć z niepokoju. Jak widać jest to normalne u chłopców w wieku dojrzewania. Do lekarza oczywiście pójdziemy ale jestem już dużo spokojniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 15-letni syn także ma od pewnego czasu zgrubienie na jednym sutku. Jest to dziecko opóźnione pod względem intelektualnym (nie mówi i nie potrafi pokazać czy odczuwa ból), nie pozwala się jednak dotykać w miejscu zgrubienia. Ja w dzieciństwie miałam podobny problem ze sobą i trafiłam nawet do lekarza, który stwierdził, że nie jest to nic groźnego i samo zniknie po jakimś czasie. Miał rację, bo dziś jako dojrzała kobieta zupełnie zapomniałam, że miałam kiedyś taki problem. Jak widać dotyczy to nie tylko chłopców, ale i dziewcząt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo, Hej, Dzień Dobry. Mam 12 lat i wyczuwam od miesiąca guzek na lewej piersi, boli jak go lekko musnę lub mocno nacisnę, bardzo się zacząłem niepokoić, lecz z tego to czytam to jest neutralne zjawisko. Dziękuję Wszystkim, pozdrawiam Patryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój syn 15-letni również oznajmił mi dzisiaj ,że ma guzek w lewej sutce.Przy dotykaniu bardzo go boli.Po przeczytaniu tych odpowiedzi trochę się uspokoiłam.Co nie zmienia faktu , że wybieram się z nim do lekarza na zbadanie tej zmiany.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×