Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nawracająca szczelina odbytu


Gość Zmęczona

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zmęczona

Witam, chciałabym prosić o pomóc. Od ponad 10 lat choruje na szczelinę odbytu. Mam jedną większa i kilka mniejszych pęknięć, które jak powiedział lekarz bardziej wyglądają jak mikro urazy niż szczelina odbytu. Leczyłam się nitrocardem,diltiazemem i innymi maściami. Najbardziej mi pomógł dilatator. Jednak nawroty choroby i tak dosyć często się zdarzają. Nie mam problemu z zatwardzeniami. Dbam o dietę. Nawet jak szczelina była zagojona to lekarka stwierdziła, że mam jakiś stan zapalny. Już nie wiem od czego jest ta szczelina,jak nad tym zapanować. Mam wrażenie, że skóra w tym miejscu i śluzówka jest cała chora i mam jakieś zakażenie. Co powinnam zrobić? Operacja chyba nie ma sensu, bo polega na rozluźnieniu zwieracza,a ja z tym nie mam problemu. Mam 21 lat i połowę życia myślę o tym jak mam się normalnie załatwić. Bardzo proszę o pomoc, jakiś pomysł. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie mam podobnie odkąd urodziłam dziecko czyli 4 lata i 4 miesiące ( mogę to powiedzieć dokładnie co do dnia ). Miałam tez hemoroidy te wyleczyłam hemoronem i gumkowaniem i niby jest ok ale jest bardzo źle. Mam ciągłe kłopoty z pęknięciami śluzówki odbytu ( na zewnątrz mam fałdy skórne ale one nie bolą ) natomiast wewnątrz jak pęknie to mam miesiąc z głowy potem tydzień jest ok i znowu bardzo źle. Dbam o dietę by nie mieć zatwardzeń ani biegunek ( czasem się przytrafi zatrucie - wiadomo ). Używam wielu maści, teraz będę chyba też używać dilatatora może coś pomoże. Mam wrażenie że taki nasz urok i będzie ból już na zawsze. Podobno kłopoty zależą od ukrwienia tego miejsca. Nie wiem jak znajdziesz genialny sposób który Cię uleczy daj znać. ja na pewno się pochwalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna, ja tez mialem nawracajaca szczeline, a okazalo sie, ze pod spodem byla niekompletna przetoka, ktora tak mniej wiecej do 1-2 mce pekala, by sie pozbyc zalegajacej ropy. To mozliwe jest do zdiagnozowania w momencie pekniecia (lekarz bez znieczulenia sprawdzal taka kulka na druciku - ale to boooli * A pozniej USG i pewnie operacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja też borykam lub póki co borykałam się ze szczeliną już ponad 10 miesięcy, głupio bo do lekarza nie poszłam, ponieważ karmie piersią i nadal chcę to robić a naczytałm się o leczeniu tego paskudztwa i wszystkie metody farmakologiczne wykluczają karmienie, ale jest cos co mi pomogło, a mianowicie stosowanie rano maści PROKTIS M, a wieczorem czopkow PROKTIS M początkowo aplikacja czopka to była. masakra ale zaciskałm zęby i systematycznie stosowalam je przez 20 dni, później dołączyłam balsam szostakowskiego 2 razy dziennie, ale w tym wszystkim istotne jest też to, że mam wrażenie iż pomogły mi bardzo gorące kąpiele podczas których rozciągałam odbyt no i codziennie wypróżnianie, przy takiej kuracji doczekałam się zagojenia ponad 1cm pęknięcia po którym nie ma śladu od ok tygodnia :-D moje życie znów jest normalne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dwa tygodnie temu przeszlam operacje wstrzykniecia botoxu do odbytu poniewarz cierpe tez na ta dolegliwosc zaproponowal mi lekarz taki o to sposob.Czy pomoglo no moze troche j.uz nie krwawie a bol troche ustapil ale jak sie wyprozniam to po boli i tak i tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawracające szczeliny mogą być konsekwencją poważniejszej choroby jaką jest choroba leśniewskiego crohna, miałam podobnie szczeline ktora sie podgajała potem trafiłąm na stół operacyjny, ale ciągle mi coś nie pasowało, gojenie dobrze wyglądało ale co jakiś czas jakby się odnawiała szczelina strasznie uparłam się na dalszą diagnostykę bo denerwowało mnie stawianie dianozy wieczne w ciemno jak nie zespół jelita drażliwego to coś innego i jak się okazało po kolonoskopii jest to choroba jelit - Choroba Leśniewskiego Crohna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja zastosowałem żel Solcoseryl na wyleczenie ran(ok.2 tygodni,2 razy dziennie),a następnie maść Alantan też podobnie.Do higieny stosuję chusteczki ale przemywam je w zwykłej wodzie(nie chcę żadnych chemikali odkażających).Podczas kąpieli do odbytu tylko podmywanie zwykłą wodą.Bielizna tylko naturalna, bawełna.Przez kilka miesięcy był całkowity spokój,potem trochę swędziało.Zastosowałem przez kilka dni w/w żel i ponownie maść jw.Znowu jest ok.Mnie pomaga,gdyby nie pomogło pozostaje wizyta u proktologa.Nie ma co się wstydzić i czekać męcząc się. Pozdrawiam.Życzę dużo zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×