Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Interpretacja wyniku MRI kolana przy bólach kolana


Gość kirysek7

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kirysek7

Witam od kilku lat borykam się z bólem kolana, miałam już kilka urazów tego kolana. Zrobiłam rtg jednak nic nie wyszło. Ostatnio byłam na rezonansie kolana, jednak nie rozumiem wyniku tego badania. * Badanie MR stawu kolanowego prawego wykonano w sekwencjach SE, FSE, STIR, PD FatSat, SSFP, w obrazach T1 i T2- zależnych, wielopłaszczyznowo. Nie stwierdza się cech nadmiernej ilości płynu w stawie kolanowym. Więzadła krzyżowe przednie i tylne zachowują ciągłość, prawidłowy kierunek przebiegu i niski sygnał. Pozostałe elementy aparatu więzadłowego kolana bez uchwytnych zmian. Łąkotka przyśrodkowa w zakresie rogu tylnego i trzonu z linijnym podwyższeniem sygnału w obrazach T2- zależnych i sekwencji PD dochodzącym do jej brzegu torebkowego - cechy MR horyzontalnego pęknięcia łąkotki przyśrodkowej. Łąkotka boczna bez uchwytnych szczelin pęknięcia, sygnał w granicach normy. Chrząstki pokrywające powierzchnie stawowe kłykci kości udowej i piszczelowej oraz chrząstka rzepki bez uchwytnych zmian. Strefa miernie podwyższonego sygnału szpiku kostnego w obrębie kłykci przyśrodkowych kości udowej i piszczelowej odpowiadająca przebytemu stłuczeniu kości. Poza tym struktury kostne bez cech destrukcji. Dół podkolanowy wolny. Ciało tłuszczowe Hoffy bez cech uszkodzenia*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×