Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Polip wpustu i zapalenie błony śluzowej żołądka


Gość sasza109

Rekomendowane odpowiedzi

[b] Nie dawno miałem robioną gastroskopię gdyż od kilkunastu lat mam problem z żołądkiem. Mój lekarz jest teraz na urlopie i nie będzie go 2 tyg a chciałbym się dowiedzieć coś o tym wyniku i jakie leczenie może być. Oto wynik gastroskopii : Przełyk prawidłowy. Nadwpustowo śluzówka zmieniona zapalnie. Na granicy nabłonków widoczna polipowata płaska zmiana a zagłębieniem o śr ok 10 mm. Pobrano wycinki. Wpust poszerzony. W inwersji przepuklina rozworu przełykowego przepony. Dno żołądka wysklepione prawidłowe. Błona śluzowa trzonu i antrum zaczerwieniona z cechami stanu zapalnego. Widoczne pojedyncze nadżerki pokryte hematyną. Odźwiernik drożny. Opuszka i część pozaopuszkowa dwunastnicy bez zmian. I ogólnie napisane : Polip wpustu Zapalenie błony śluzowej żołądka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lek. Jacek Ławnicki

Witam! W badaniu stwierdzono stan zapalny błony śluzowej żołądka oraz przepuklinę rozworu przełykowego. Taki stan niewątpliwie wymaga leczenia oraz jest przyczyną występowania dolegliwości. Proszę udać się na wizytę do lekarza w najbliższym czasie. Specjalista wdroży odpowiednie leczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sasza109

A jeszcze mam takie pytanie bo mój lekarz jest teraz na urlopie - więc czy takie leczenie to wystarczy lekami czy może wchodzić leczenie operacyjne? Czytałem też coś takiego że polip osuwa się w całości endoskopowo bądź operacyjnie czy to mnie może czekać? I jak to wygląda bo się trochę boję że to dłużej trwa niż badanie gastroskopowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze mam takie pytanie bo mój lekarz jest teraz na urlopie - więc czy takie leczenie to wystarczy lekami czy może wchodzić leczenie operacyjne? Czytałem też coś takiego że polip osuwa się w całości endoskopowo bądź operacyjnie czy to mnie może czekać? I jak to wygląda bo się trochę boję że to dłużej trwa niż badanie gastroskopowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×