Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przecięty mięsień piszczelowy


Gość bedmac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tydzień temu przeciąłem siekierom mięsień piszczelowy (siekiera wbiła mi się w nogę pomiędzy kości-których nie uszkodziłem ).Rana szyta była w szpitalu tam żadnych informacji od lekarza nie uzyskałem. Wczoraj byłem na wizycie w swojej przychodni u chirurga który już cos więcej mógł mi powiedzieć i przepisać leki- FRAXIPARINE,CYCLO3FORTE,REPARIL GEL-na opuchniętą stopę. Za tydzień będą ściągnięte szwy. Rana ponoć goi się dobrze jednak wydaje mi się ze coś jest nie tak z poruszaniem stopą-palce ruchome, zginanie stopy grzbietowe minimalne a skręcanie stopy w prawo, lewo wręcz zerowe z dużym bólem od strony zewnętrznej kostki. Proszę o pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lek. Jacek Ławnicki

Witam! Ograniczenie ruchomości najprawdopodobniej spowodowane jest uszkodzeniem mięśni. Sytuacja powinna stopniowo powracać do normy. Proszę poinformować o swoich dolegliwościach lekarza prowadzącego podczas następnej wizyty kontrolnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziękuje Doktorze za odpowiedź. Mam jeszcze takie pytanie: Przypuśćmy, że prostowniki, ścięgna i nerw strzałkowy itd. nie są uszkodzone a tego teraz się nie dowiem-w jaki sposób w mojej sytuacji można to sprawdzić,zbadać? Ps.Jaki czas jest potrzebny żeby mm.po takim urazie był *sprawny* bo wiadomo że on już nie wróci do 100 proc.sprawności. Dziękuje Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×