Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czerwone plamy pod pachami


Gość Radek_24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Widzę, że forum zmieniło szatę graficzną, gdyż nie wiedziałem na początku gdzie napisać mój problem. Chciałbym się Państwa zapytać, w szczególności Panów i Panie Doktorów odnośnie mojej skóry pod pachami. Gole się pod pachami (nie na zero żeby nie było), tylko normalnie przystrzygam pachy. Dla lepszego komfortu psychicznego jak i z uwagi na higienę, dobrze się z tym czuję. Ostatnio (jakoś miesiąc temu) goliłem pachy maszynką do strzyżenia i tak jeździłem nią po nich bardzo długo w każdym kierunku i z każdej strony, aby obciąć wszystkie włosy. Po strzyżeniu trochę piekło, bo porysowałem je trochę i naruszyłem naskórek. Wykąpałem się i posmarowałem je antyperspirantem (zwyczajny w sztyfcie). Piekło trochę ale myślałem że to normalne bo podrazniłem skórę. Później na następny dzień znów się wykąpałem i znów zaczęło piec. W sumie to piekło mnie później za każdym razem, gdy smarowałem pachy. Aż zerkam, a w miejscu pach i nawet poza nimi (ale na jednym obszarze) mam całą czerwoną skórę. Obejmuje ona nie tylko obszar pach, ale też tam wszędzie gdzie znajdował się antyperspirant. Czyli jak chodziłem normalnie to w każdym miejscu rozsmarowania tego specyfiku (aż po pachy) mam czerwoną i piekącą skórę. Wygląda to nie przyjemnie. Piecze mnie tylko w momencie gdy posmaruje skórę antyperspirantem, tak to mnie nie piesze. Skóra w tym miejscu jest taka szorstka troszkę i sucha. Ostatnio kupiłem sobie inny antyperspirant, ale jest to samo. Wcześniej nigdy tego nie miałem. Używałem każdego antyperspirantu i było dobrze. W tym momencie stosuję taką maść TERMCOOL na ochłodzenia, ale ona nic nie pomaga. Skóra na pachach zrobiła się lekko brązowa, tak troszkę zbrązowiała. Dodam że nie mam problemu z cukrem, poziom cukru w normie, bo doczytałem się i takich rzeczy. Mam zatem pytanie do Państwa, co stosować na te pachy i czy jeśli będzie konieczność zaprzestania antyperspirantu, to co miałbym używać na takie ciepłe dni? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lek. Jacek Ławnicki

Witam! Najprawdopodobniej stosowanie antyperspirantu nasila chorobę podstawową. Możliwą przyczyną dolegliwości może być infekcja np. grzybicza. W sytuacji, gdy problem trwa przez długi okres czasu warto udać się do specjalisty dermatologa, który wdroży odpowiednie leczenie. Do poradni dermatologicznej nie jest wymagane skierowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Prosze,niech Pan kupi Argol,nalewka.Mialam ten sam problem,po zastosowaniu argolu,jak reka odjal.Wziac wacik zamoczyc i na wacik pare kropli argolu,stosowac 3 razy dziennie.Na poczatku troche piecze ale potem przechodzi .Argol jest na WSZYSTKO! Nie radze isc do lekarza,bo tak jak mnie przepisala lekarka trzy drogie masci i bez skutku.Zycze zdrowia.Pozdrawiam.Jolanta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×