Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pęknięcie kości promieniowej


Gość Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich znawców chirurgii :-) Na wczorajszej lekcji WF niefortunnie upadłem na wyprostowaną rękę. Dziś u lekarza stwierdzono złamanie nadgarstka. Wynik RTG potwierdził tę hipotezę. Pękła mi kość przy nadgarstku. *pęknięcie kości promieniowej* - tak stwierdził lekarz i założył szynę gipsową. Na zdjęciu z rtg było widać bardzo delikatne pęknięcie. Nie było żadnego przemieszczenia, zwykłe lekkie pęknięcie, nic strasznego. Za tydzień mam mieć założony gips na kolejne dwa i pół tygodnia. Łącznie 3,5 tygodnia w usztywnieniu. Mam do Was parę pytań: -czy prawie cztery tygodnie to nie za długo? W internecie znalazłem parę miejsc, gdzie ludzie wypowiadali się, że zdjęto im po nawet dwóch tygodniach i było ok, biorąc pod uwagę, że moje pęknięcie jest bardzo niewielkie, czy nie wystarczą np. te dwa tygodnie w gipsie? -czy ręka po zdjęciu gipsu będzie od razu zdolna do prawidłowego funkcjonowania? Czy przy takim niewielkim urazie konieczna będzie jakaś rehabilitacja, cokolwiek? -czy jest ryzyko, że mimo bardzo prostego pęknięcia coś zrośnie się nie tak jak trzeba? Przepraszam za takie głupie pytania, ale pierwszy raz coś takiego mi się stało :) Proszę o porady *) -czy szyna słusznie została założona tak, że blokuje ruch palców? Widziałem przypadki, że przy identycznym urazie szyna lub gips kończyły się przed palcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anka ot tak

wiec tak: wszystko jest ok, palce maja byc nieruchomo i masz nimi nie ruszac a gips 4 tygodnie to standard ja przy nodze (kostce) mialam 6 wiec nie marudz. pekniecie rozni sie od zlamania zrosnac powinno sie dobrze ale i tak pewnie jakeis klasery czy magnetronik w formie rehabilitacji beda Ci wskazane. wszystko jest ok to co napisales tak ma byc, cierpliwosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stanisław

Takiej osobie nie udziela się porad! Oj, nieładnie wytykać błędy ortograficzne , kiedy samemu robi się wiele innych błędów. Osoba poświęciła czas na przeczytanie i udzieliła porady i co? Brzydko , z błędami itp. Nieładnie , oj nieładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×