Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina kresy białej, jak operować?


Gość Oskar

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prawie 17 lat. 3 tyg temu wykryto u mnie przepuklinę kresy białej. Muszę mieć operację. A moje pytanie jest na temat jej wykonania. Chodzi mi o to czy lepiej ją usunąć normalnym cięciem czy laparoskopią oraz czy mam mieć zakładaną siatkę syntetyczną?. Trenuje sport w dosyć mocnym wydaniu, w pewnym stopniu profesjonalnie(siatkówkę, więc można powiedzieć, że w tym względzie chodzi o dobro więcej niż jednej osoby;)) dlatego chodzi mi o jak najszybszy, ale i bezpieczny powrót. Ile potrwa przerwa w obu przypadkach?(laparoskopia, normalne cięcie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sebastian

Oskar ! Myśl na dzień dzisiejszy o zdrowiu swoim, a nie co to będzie jak nie pójdziesz na trening z powodu operacji. Nawet jak byś miał pół roku nie trenować to chyba zdrówko ważniejsze. Ja miałem wczoraj operacje i boli niesamowicie, siatki mi nie zakładano i też lubię sobie poćwiczyć na siłowni, ale zdrowie jest jedno PAMIĘTAJ O TYM !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastianie! Nie wiem ile masz lat, ale podejrzewam, ze jesteś starszy ode mnie. Jeśli tak to dobrze wiesz jak to jest w moim wieku...wszystko by sie chciało od zaraz. Oczywiście zdrowie mam tylko jedno, ale chcę zrobić wszystko co w mojej mocy, aby wszystkie czynniki pooperacyjne jak najbardziej mnie zadowalały *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałam operacje przepukliny kresy białej na początku czerwca narazie mam zwolnienie na 2 msc,operacja przebiegła sprawnie,nic nie czułam bo byłam uśpiona.Po operacji nic nie wolno dzwigac,schylać się, i.t.p.Rana goi się fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Oskara: O tym jaką technikę wybrać operacyjną zadecyduje chirurg, który będzie Cię operował. Z reguły takie zabiegi wykonuje się klasycznie (normalne cięcie) bez użycia siatki jeśli przepuklina nie jest ogromna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×