Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uszkodzenie łąkotki


Gość Elatrx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie 6 dni temu biegnąc przewrucilem się na schodach, z dużą siłą uderzyłem kolanem o schody , strasznie słuchało i czułem mocny ból od wewnętrznej strony kolana. Pojechałem na pogotowie i lekarz powiedział że to stluczenie, starałem chodzić na niej normalnie ale wczoraj w nocy wstajac do toalety kolano zablokowało mi się i strzeliło , teraz nie mogę na nie normalnie stanąć , nie uderzyłem się a jednak kolano spuchlo i pojawił się krwiak w okolicy łąkotki przyśrodkowej, w środę mam do ortopedy, czy to może być uszkodzona łękotka ? Trzy lata temu miałem identyczne objawy jak teraz i miałem robiona artroskopie kolana i szew łąkotki ( byłem po wypadku samochodowym) proszę o poradę *( z góry dziękuję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis rezonansu: Więzadła krzyżowe i poboczne kolana o zachowanej ciągłości i prawidłowym sygnale. Uszkodzenie II stopnia rogu tylnego i trzonu łąkotki przyśrodkowej ze szczeliną dochodzącą do dolnego brzegu łąkotki. Łąkotka boczna bez zmian ogniskowych. Rzepka, jej chrząstka, więzadła i troczki prawidłowe. prawidłowa ilość płynu w jamie stawu kolanowego i w zachyłkach. Chrząstka na powierzchniach stawowych kłykci prawidłowej grubości, bez zmian ogniskowych. Wielokomorowa torbiel w dole kodkolanowym wielkości 37x38x17mm. Pogrubiały fałd przyśrodkowy maziówki. Moje pytanie jest takie. Czy należy poddać sie zabiegowi artroskopii? Po konsultacji z jednym lekarzem - trzeba zrobić artroskopię by zszyć szczelinę. Po konsultacji dwóch innych lekarzy - nic nie trzeba robić - powoli mam wracać do sportów, czyli pływanie, jazda na rowerze. Uraz był w lutym 2013 r. chodzę normalnie, kolano mogę zginać. Czasem mnie ono pobolewa. Jak założyłam buty na obacasie kolano boli. Jak raz w maju wybrałam sie na rower po 5 km czułam, że coś mi w kolanie przekakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×