Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przełyk poszerzony z cechami endoskopowymi przepukliny wślizgowej


Gość Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj miałem badanie gastroskopem. Z badań wynika, że mam: Przełyk: b/z wpust: poszerzony z cechami endoskopowymi przepukliny wślizgowej żołądek: bez zmian. Test ureazowy dodatni. Odźwiernik: b/z opuszka: błona śluzowa delikatnie zaczerwieniona i rozpulchniona. Dwunastnica: b/z W rozpoznaniu lekarz napisał: Bulbitis Hernia hiatus oesophagei helicobacteriosis Bardzo proszę o odpowiedź czy to coś poważnego i wytłumaczyć mi znaczenie tych łacińskich sformułowań. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Zapalenie opuszki. Przepuklina rozworu przełykowego. Obecność Helicobacter Pylori ( potwierdza to test na ureazę). W zależności od objawów lekarz zaleci leczenie. Co do przepukliny to niestety można leczyć objawowo, ostatecznością jest zabieg chirurgiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za udzielenie odpowiedzi. Proszę mi napisać jeszcze czy te objawy to coś poważnego i dlaczego przy przepuklinie użył Pan sformułowania niestety. Czy zabieg chirurgiczny byłby lepszy wyjściem z sytuacji? Do jakiego lekarza mam się zgłosić: do gastroenterologa czy gastrologa? Raz jeszcze z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe zapytanie do poprzedniego pytania. Czy sformułowanie co do przepukliny *to niestety można leczyć objawowo* oznacza, że można wyleczyć tylko objawy, a nie przyczyny przepukliny? Przecież wiadomo co powoduje przepuklinę roztworu przełykowego., to np. otyłość, zaparcia, palenie paierosów itp. Słyszałem również o wrodzonej przepuklinie. CZy to prawda? Przepraszam za tak wiele pytań, ale chciałbym wiedzieć na ten temat jak najwięcej. Pozdrawiam Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×