Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zespolenie łokcia popręgiem Webera


Gość niusia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.W lutym podczas upadku doznałam oderwania wyrostka łokciowego kości łokciowej. Wyrostek łokciowy został zespolony popręgiem Webera. Od zabiegu minęły już 3 miesiące. Do tej pory wszystko było ok ale teraz łokieć zaczyna mnie boleć i widać jak w jednym miejscu,,druty* przesuwają się pod skórą. Byłam u lekarza miesiąc temu, powiedział, ze jest już zrost, lecz dla pewności powinnam poczekać jeszcze dwa miesiące. Zaznaczył także iż jeśli łokieć będzie mnie bolał lub będę odczuwała pewien dyskomfort to po prostu wyjmą już popręg. W związku z tym mam pytanie, czy nie jest za wcześnie na wyjęcie popręgu? Czy po jego wyjęciu kość może mi się odszczepić, jeśli będzie to zrobione zbyt wcześnie? Czy po wyjęciu popręgu Webera zakładany jest gips?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lek. Jacek Ławnicki

Witam! Istnieje prawdopodobieństwo, że doszło do przesunięcia się materiału zespalającego. Powinna Pani udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który po wykonaniu zdjęcia RTG będzie mógł zadecydować o zasadności usunięcia zespolenia. W zależności od stanu wygojenia złamania lekarz podejmie decyzję o dalszym leczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz wyprostować rękę ? Mnie to samo dopadło... tydzień temu i chciałbym się dowiedzieć jak to jest. Mam 26 lat i silny organizm a same kości podobno idealnie spasowały do siebie, bez odłamków itp. tak mówił lekarz po zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Antosia

Ja półtora roku temu złamałam rękę w łokciu. Złamanie otwarte z przemieszczeniem. Założyli popręg Webera i gips. Po 6 tygodniach gips zdjęty, od złamania minęło 1,5 roku. Czekam na usunięcie drutów, termin za pół roku. Przy wypisie ze szpitala lekarz powiedział, że po roku usunąć, najpóźniej półtora. U mnie wychodzą 2 lata ... i to termin przyspieszony po znajomości :-( Od razu będąc po operacji trzeba było się rejestrować na usunięcie, a przynajmniej zorientować się jakie są terminy. Nie przypuszczałam, że są takie kolejki. Ręki nie prostuję, nie mogę oprzeć na łokciu, i boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×