Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból kolana rok po artroskopii kolana


Gość Natalia595959

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Natalia595959

Witam jestem tu nowa więc proszę o wyrozumiałość. W sierpniu 2012 roku, miałam zrobioną artroskopię , wycięto mi przerośniętą część ciała hoffy. W kwietniu tego roku miałam robione prywatnie usg kolana i wykazało że mam pękniętą łąkotkę ... ortopeda skierował mnie natychmiast do szpitala , tam oczywiście czekałam prawie 4 miesiące na operację ... lekarz który mnie przyjął na oddział nie chciał patrzeć na usg ani na żadne inne badania powiedział że mogę sobie je wsadzić w dup*e .... zoperowali mi nogę i na 2 dzień wyszłam do domu. W szpitalu powiedziano mi że za 2 tygodnie będę chodziła normalnie ... gówno prawda .... ponad 2 miesiące chodziłam o kulach a później długo stabilizator i do dziś wracam do niego coraz częściej ( obecnie nawet w nim śpię bo strasznie boli). Teraz noga boli mnie strasznie , rwie mnie w środku kolana tak jakby piekło i szczypało i czuję jakbym miała strasznie gorące kolano w środku aż się czasem wytrzymać nie da od tego ciepła... Nie mogę ukucnąć , ani przyklęknąć ponieważ ból jest wtedy ogromny i strasznie strzyka mi w kolanie ... tydzień temu poszłam sobie na spacer do lasu no troszkę daleko bo około 3km i jeszcze spacer po lesie i droga do domu ale chyba nie jest to aż tak dużo rok po zabiegu jednak jak już wracałam złapał mnie taki jakby skurcz mięśni nad kolanem w obydwu nogach .. nie mogłam zrobić ani kroku , nawet podnieść nogi nie mogłam , stałam na ulicy i płakałam... przesuwałam rękoma nogi do przodu i masowałam je w tym miejscu i po 15 min takiej męki przeszło lecz powtarza się to teraz dość często... biorę dużo magnezu ale nic nie daje... Nie wiem co mam robić .... nie stać mnie na wizytę prywatną u ortopedy więc muszę czekać na nfz ... chciałabym się dowiedzieć co się dzieje z moim kolanem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prawie roku czasu po zabiegu usunięcia kawałka łąkotki i ciała hoffy nie powinno Cię bolec kolano. Coś masz jeszcze w kolanie nie tak. Być moze łakotka uszkadza staw bo niedokładnie zostało kolano zoperowane? Niestety lecząc się na nfz za wiele nie wskórasz ... Potrzebne są bardziej szczególowe badania. Szkoda że nie napisałas gdize się leczyłas i jaki to doktor kazał Ci schować dokumentacje...sama widzisz jakie podejśce do pacjenta mają za pieniądze(!!!) z nfz-tu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Natalia5959

Ja mialam wyciete tylko cialo hoffy z lakotka nic nie zrobilj leczylam sie we wloclawku. Nie stac mnie na prywatnego lekarza i prywatne Zabiegi. Mam 20 lat i moim jedynym dochodem jest 200 zl renty rodzinnej. Noga strasznie mnie boli... kolano strzyka niesamowicie sprawiajac bol... specjalistyczne badania tzn jakie ? Jutro ide zapisac sie do ortopedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie na pękniętą łąkotke najpierw dali altacet naprzemiennie z voltarenem, potem (juz inny lekarz) skierował mnie na krio, laser i tens, trzeci stosował klawiterapię i dopiero rezonans magnetyczny na który wysłał mnie czwarty pokazał co jest nie tak, a piaty usunął mi spory kawał łąkotki 3 miesiace temu (boli nadal!!!!) Ja u każdego z nich byłam prywatnie, więc nie kasa decyduje o tym czy Cie zdiagnozują dobrze czy źle. Jedyna rada - szukać podobnych przypadków w necie, czytać, czytać, czytać i nie dac sie spuścić w rozmowie z naszymi naukowcami. Ja głupia wierzyłam slepo, ze jak ide prywatnie to chociaz za kase sie wysilą, ale dopiero czwarty zrobił mi jakies usg, potem rezonans. Wizyta kontrolna po artroskopii trwała ok. 2 minut (lekarz wyszedł z zabiegowego) - zapłaciłam za nia 200 zł. Dowiedzialam sie do do 3 miesiecy ma prawo bolec....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała sztuka to trafić na lekarza któremu sie chce leczyc pacjenta. A nie tylko kasować pieniądze. no niestety w naszym kraju ciezko znaleźć takich lekarzy z powołania. Nalezy się równiez (a może przedewszystkim !) wystrzegać *lekarzy-celebrytów* którzy się wypowiadają jak znawcy w mediach/necie a jak co do czego to szkoda na nich pieniędzy wydawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Natalia595959

Byłam u lekarza , trafiłam na tego który mnie operował i powiedział że on nie wie co się dzieje i dał mi skierowanie na rtg 2x a pozniej da mi na rezonans. Powiedział że jak nie chce badan mozna odrazu zrobic kolejną artroskopię i będzie wiedział co jest *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołącze sie, ja jestem pół roku po zabiegu łękotki, zszywali ją, no i skrzypi w kolanie, nie klekne ani kucne ból jest nie do zniesienia, dodam gdy przebiegne chociaz nawet 5m to kuleje przez nastepne 2 godzi, tem kolana jest wiekrza niz w drugim, jest to noga prawa a ja kiedys jej często używalem jestem prawo ręczny, teraz nawet pilki nie kopnę, dobra ale cóż takie życie, lekarze najpierw podekrzewali wiązadła dopiero podczas zabiegu okazało się ze to łękotka. zabieg miałem robiony w miejscowosci Siedlce, czekałem na zabieg tydzien jak i po zabiegu tydzien leżałem w szpitalu, 2tygodnie chodzilem o kulach, a póżniej juz ze stabilizatorem, ale staralem sie odciążać noge, teraz jest 6miesiecy od zabiegu a nawet jak leże w łóżku to mnie rwie tak od doku kolana dokładnie od srodka a miałem robiona łękotke przyśrodkową w tej chwili jestem za granica ale chyba po powrocie zrobie prywatne usg i zobaczymy co i jak jest, dodam że odczówam pogode jesli mnie bardzo w kolanie kreci jak sie zmienia pogoda pozdro dziekuje za wysłuchanie, prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem artroskopię 6 miesięcy temu. Gonartroza pierwotna obustronna. W karcie informacyjnej ze szpitala w Chojnicach napisano: artroskopowa meniscektomia cześciowa łąkotki przyśrodkowej, synowectomia częściowa, microfracture kłykcia przyśrodkowego i powierzchni rzepkowej kości udowej - staw kolanowy lewy H22 55pkt. Co znaczą te oznaczenia liczbowe nie wiem, resztę znalazłem w necie. Mam też szpotawość. Mogę dzis przejść bez kul kilkadziesiąt metrów nie zwracając uwagi na ból. Potem trzeba poleżeć 10-15 min. Jestem wedkarzem i nie mogąc wytrzymać wybrałem się na spining. Wziąłem olfen 75, i tramal 50. Po jakichś 100 m musiałem się położyc na trawę (mokrą) i potem podpierając się wędką dojść do samochodu uważając by nie odgryźć z bólu kołowrotka. Lekarz,który mnie operował proponuje mi następną operację: osteostomia podkolanowa. Powiedziałem mu, że przed operacją mnie bolało, a teraz napierd... Tylko potem może być problem z endoprotezą, bo narazie jestem za łody. Od roku sądzę się z ZUS-em, wg nich jestem zdolny do pracy. Ponad 38 lat pracy fizycznej. Kucanie klękanie spacery - zapomnij Jurek. co dalej nie mam pojęcia. Czy ból sie nie skończy- chaba zostało sie przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×