Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w okolicy kości łonowej a żylaki powrózka nasiennego


Gość Radek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 18 lat. Od około miesiąca występuje u mnie ból w rozległych okolicach kości łonowej (trochę powyżej i po bokach również). Jest to ból który pojawia się tylko i wyłącznie przy naprężaniu mięśni ( czy to przez robienie brzuszka, czy to przez zwykłe podnoszenie nóg w pozycji leżącej a nawet przeszkadza mi on w chodzeniu) - nie boli mnie gdy się badam rękoma. Jeszcze nieśmiały ból pojawił się może po źle zaplanowanych ćwiczeniach gimnastycznych i pompkach (kiedy to dolne partie mięśni brzusznych również są niemało naprężone). Po kilku dniach ból stawał się bardziej intensywny i nie ustępuje on aż do teraz. Dodam, że rozpoznaję u siebie żylaki powrózka nasiennego (moja diagnoza, nie lekarza, ale na pewno trafna), które widoczne są oczywiście nad jądrami w postaci dość dużych grudek. Dolegliwości które towarzyszą mi tym żylakom to bardzo silny ból pleców (co, jak czytałem jest objawem dolegliwości jąder itd) po bokach w dolnych partiach podobny do *korzonków* (nie jest on zawsze lecz gdy źle się poruszę to potem jest przez cały dzień lub dwa i boli przy schylaniu się i prostowaniu). Ten przewlekły ból pleców mam już od 3-4 lat. Dalej, odczuwam czasami dyskomfort w mosznie, tak jakby ktoś mnie uciskał. Chwilowe uśmierzenie tego dyskomfortu przynosi mi kręcenie biodrami. Jakiś czas temu czytałem, że zaawansowane żylaki powrózka nasiennego mogą objawiać się bólem w okolicach właśnie podbrzusza co jest spowodowane *rozlewaniem się* ich na brzuch. Czy jest to jakieś zapalenie żylaków spowodowane nadmiernym wysiłkiem czy może po prostu ujawniły mi się te żylaki czy też jest to jakaś przepuklina albo węzły chlonne ? Nie wiem czy powinieniem iśc do lekarza i na jakie badania musiałbym isc. Z góry dziękuję za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lek. Jacek Ławnicki

Witam! W przypadku podejrzenia żylaków powrózka nasiennego należy udać się na badanie USG jąder. Inną przyczyną dolegliwości może być przepuklina. Powinien Pan udać się do specjalisty urologa, który pokieruje procesem diagnostyczno-leczniczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×