Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość sergio

Ból lewego jądra, wewnątrz jakby żyły

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sergio
Witam,mam 20 lat jakiś czas temu zaczęło boleć mnie lewe jądro,bolało i przestawało i tak kilka krotnie.Niestety od ok 3 dni jądro znowu boli ale teraz ogólnie nie ma takiego mocnego bólu samego jądra natomiast jest ból podbrzusza i jak by nerek.Kiedy dotyka się moszny to na lewym jądrze wyczuwam jak by grube żyły(zgrubienia) których nie ma na prawym jądrze,lewe jądro jest trochę większe od prawego.Moje pytanie brzmi co może być przyczyną??Bardzo proszę o odpowiedz i z góry za nią dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Prawdopodobnie ma Pan żylaki powrózka nasiennego, które mogą dawać takie dolegliwości. Radzę z tym problemem skonsultować się z urologiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość sergio
Żylaki tylko na jednym jądrze?? A w obecnej chwili co mogę zrobić żeby dolegliwości zanikły??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Tak żylaki najczęściej lokalizują się na jednym powrózku i to najczęściej lewym. trzeba skonsultować się z urologiem. Objawowe żylaki wymagają leczenia operacyjnego. Zmniejszają dolegliwości obcisłe majtki (żeby jądra nie zwisały swobodnie).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość sergio
Dziękuję bardzo za odpowiedz,a właśnie myślałem że lepsze są luźne majtki niż obcisłe(żeby nie gniotły jąder ) ale dziękuję za pomoc.Mam jeszcze jedno pytanie,żeby dostać się do urologa to trzeba najpierw iść do lekarza pierwszego kontaktu po skierowanie czy bezpośrednio można się dostać??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dodano
Choroby jąder dużo zdjęć http://www.bolimnie.com/anatomia/jader-jadra-choroby

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.