Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle podbrzusza i bóle w okolicy wątroby


Gość Kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Od 2,5 miesiecy mam bole podbrzusza, sa po lewej stronie. Zazywam Duspatalin i bole sa mniejsze, natomiast czasami bola mnie ledzwia, bok (prawy, lewy) i stawy, plecy. Bole-bardziej klucie, sciskanie. Nie jest to zwiazane ze stresem, ani z jedzeniem. Od 2 miesiecy, odkad zaczely sie bole mam brak apetytu, uczucie sytosci, z przerwami. Czasami czuje scisk w zoladku i w gardle (ale rzadko, tak 1 raz 1,5tyg) i wtedy delikatna zgage. Zazywam wtedy Reni i przechodzi. Stolce na poczatku byly luzne, po probiotyku sie unormowaly.Byl sluz, teraz jest go mniej. W ciagu 2 miesiecy zdarzyly sie 3 zielone stolce. Zadnych dolegliwosci z moczem. W polowie marca bylo robione USG-wszystko dobrze, tylko rozdete jelito. Byla rowniez TK jamy brzusznej i miednicy. Wyszedl sladowy plyn douglasa (TK byla robiona w trakcie okresu). Bol promieniuje na pachwiny, gdzie sa 2 wezly powiekszone (lewa strona, po tej stronie wlasnie czuje najczesciej bol w podbrzuszu), ruchome, nie zlaczone ze soba. Guzki nie bola, ale jesli nimi poruszam, to pachwina pozniej delikatnie boli. Prawa pachwina jest ok. Czasami kluje mnie w boku, nad biodrem, pod zebrami. (lewym, prawym, Czesciej lewym) Badanie ginekologiczne, w tym USG wyszlo, ze wszystko dobrze. Nie mam biegunek, nie mam zatwardzen, wyprozniam sie raz, gora dwa razy dziennie, zawsze rano. Nie mam goraczki. Morfologia z rozmazem idealna,badanie moczu rowniez idealne. ASt, ALT amylazy wyszly ok. Nie goraczkuje, nie czuje sie oslabiona. Najlepiej sie czuje w trakcie ruchu. W nocy bol nigdy mnie nie budzi jak i rowniez nie mam problemow z zasnieciem. Schudlam 4,5kg w ciagu 2,5 miesiecy. Mysle,ze dlatego, ze odrzucilam zupelnie slodycze, jem o wiele mniej,aby dac *odpoczac* jelitom jak i rowniez nie mam apetytu. Zdarzaja sie mdlosci, bez wymiotow. Zaczynam sie martwic. Mysle, zeby isc na kolonoskopie, gdyz obawiam sie nowotwora jelita. Prosze mi napisac, jesli np mialabym przerzuty do wezlow chlonnych, to morfologia bylaby dobra? Czy raczej cos by wskazywalo, ze cos jest nie tak? Zaznacze, iz w lutym zazywalam dwa antybiotyki na infekcje drog moczowych. Uwazam, ze byly one zupelnie niepotrzebne, gdyz nie odczuwalam zadnych dolegliwosci, tylko w badaniu wyszly bakterie. Pierwszy antybiotyk byl bez oslony, ale bole podbrzusza zaczely sie troszke wczesniej, ale pozniej doszlo przelewanie itp. Pozniej bralam Nolicin, gdzie tez nie pomoglo. Zaczalam sie leczyc domowymi sposobami i teraz od 2 miesiecy badanie moczu jest idealne. Ostatnio czuje delikatnie klucie w miejscu watroby. mam 31 lat, w rodzinie nie bylo nowotwora ukladu pokarmowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialam dodac, ze badanie kalu bylo, byl posiew kalu, jak rowniez badanie pod wzgledem pasozytow. Badanie na krew utajona, bylo robione 3 razy (2 razy test apteczny, raz w laboratorium) -wynik ujemny. Obecnie czekam na kolejny wynik pod katem krwi utajonej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie czuje klucie w podbrzuszu, ponizej pepka jak i w lewym podbrzuszu, raz na kilka minut czuje klucie w plecach, dosc mocne. Nie jestem osoba nerwowa. Nie pije alkoholu, nie pale. prowadze zdrowy tryb zycia. Martwie sie spadkiem masy ciala. Jem mniej, to prawda. Ale dlczego nie mam apetytu, nudnosci, uczucie sytosci? Zjem pol kromki chleba i juz nie moge nic przelknac. Dzisiaj w stolcu byl sluz. Wczoraj stolec byl zielony. prosze o jakies sugestie, pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×