Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podwyższone wyniki Alat i Aspat


Gość Dariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! Mam problem i nie ukrywam jestem pełen obaw co do stanu mojej wątroby. Ostatnio zrobiłem badania krwi na m.in. Aspat, Alat, Bilirubinę. Niestety wyniki przedstawiają się następująco: Aspat - 79 (norma 5-35) Alat - 244 (norma 10-35) Bilirubina - 0,44 (norma 0,2-1,2) Ponadto miałem robione usg jamy brzusznej- wynik wątroba obtłuszczona dł. 17,5 cm. Robiłem również badania HCV i HBs i są ujemne. W związku z powyższym mam pytanie co mam robić? Oczywiście zarejestrowałem się do Przychodni Hepatologicznej ale dopiero na 20.04.2009r.!!! Czy takie spustoszenie wątroby może być spowodowane przebyciem w 2002r. gruźlicy płuc i jej leczeniem farmakologicznym? Dodam, że wyniki te robiłem w związku z *nabyciem* (niestety) dny moczanowej. Czy ona też może mieć wpływ na taki stan rzeczy? Bardzo gorąco proszę o wyczerpującą odpowiedź. Pozostaje z wyrazami szacunku i gorącymi pozdrowieniami - Dariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Powodem może być m.in. alkohol, zaburzenia w przemianie lipidów. Raczej nie leki przeciwgruźlicze, ale nie jest to wykluczone. Sama dna też nie jest powodem stanu wątroby, a jedynie może być jednostką wpółtowarzyszącą zaburzeniom lipidowym. Trzeba poczekać na wizytę, a do tego czasu jeżeli występuje nadwaga to ją unormować, unikać alkoholu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×