Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Problem z wypróżnianiem się przy bólu brzucha


Gość Ewa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mama 33 lata. O 9 lat mam problemy z wypróżnianiem. Na początku była krew na papierze, ale doszły później bóle odbytu. okazało sie że to hemoroidy, leczone miałam metodą barrona, krew zginęła, ale pozostałe dolegliwości nie. Uczucie niepełnego wypróznienia. Są dni że chodzę kilka razy dziennie do toalety (czasem 4 , 5 razy, stolce mam luźne )wypróżniam się normalnie, czasem tez kilka razy, ale minimalnie, prawie wcale, wychodzi mi wtedy jakby jelito na zewnatrz jak prę. Ból odbytu wystąpi, ale bardzo rzadko. Stolce nieraz są ołówkowate. Zrobiłam kolonoskopię (3 lata temu)z której wyszło *mocno napięte zwieracze odbytu* po za tym wszystko bez zmian. Poszłam do proktologa, Pani doktor powiedziała, że wg niej wszystko jest ok . Niedawno doszły bóle brzucha , wzdęcia oraz ból żołądka prawie po każdym jedzeniu. W piątek mam mieć gastroskopie, zobaczymy czy coś wyjdzie. Obecnie biorę lek debretin, ból żoładka ustąpił, ale brzuch nieraz mnie boli.Pani proktolog powiedziała, że bóle brzucha napewno nie są od jelita. Czy może to być coś z układem pokarmowym? I przez to nie mogę się wypróznić? Ze to wcale nie chodzi o jelito grube, skoro kolonoskopia wyszła dobrze. A może przez zbyt napięte zwieracze , nie mogę się nieraz wypróżnić?Dodam że nie mam zaparć. Martwię się i nie wiem co mam już myśleć. Proszę odpowiedź bo nie wiem do jakiego lekarza mam jeszcze iśc, bo żyć się z tym nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem po gastroskopii, wyszedł refluks żołądka. Dodam, że nie mam zgagi ani nie odbija mi się. Boli mnie brzuch i mam wzdęty brzuch do tego przy bólu brzucha bardzo duża ilość wiatrów. Powyższy wpis jest mój. Bardzo proszę odpowiedź co jeszcze mogę zrobić, może jakieś dodatkowe badania? Proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×