Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Łukasz, Toruń

Operacja żylaków powrózka nasiennego a bezpłodność

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz, Toruń
Witam Serdecznie, Mam 19 lat i 2 dni temu miałem robioną operację na Żylaki powrózka nasiennego - operacja laparoskopowa. Żylaki 3 stopnia bodajże. Wczoraj mnie wypuścili. I mam kilka pytań: żylaki miałem przy lewym jądrze, i było je widać bardzo przed operacją, teraz po operacji boli mnie cały brzuch, mam 3 opatrunki na brzuchu, a na jajkach nie mam żadnego cięcia, szycia, nic tam nie robili. To znaczy, że przez jamę brzuszną wszystko się odbywało. Kiedy mi znikną te żylaki bo nadal tam są, i całe jajka w szczególności lewe jest całe spuchnięte i wielkie, 2 razy większe od prawego worka. Czy to, że miałem żylaki oznacza, że na 100% jestem bezpłodny. ? NIE WYOBRAŻAM SOBIE ŻYCIA BEZ WŁASNEJ RODZINY... proszę o konkretną odpowiedź .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość lek. Jacek Ławnicki
Witam! Tego typu operacje są przeprowadzane z dostępu przezbrzusznego. Powiększenie moszny jest spowodowane obrzękiem pooperacyjnym. Dolegliwości powinny ustąpić w ciągu najbliższych kilku dni. To, że miał Pan żylaki powrózka nasiennego nie oznacza, iż jest Pan bezpłodny. Jednym z powikłań długo nieleczonych żylaków może być niepłodność. W celu oceny jakości nasienia należy wykonać laboratoryjne badanie nasienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Łukasz
dziekuję za odpowiedź *) Jeszcze jedno pytanie: Miałem operacje żylaków przy lewym jajku a pobolewa mnie przy dłuższym chodzeniu przy prawym jądrze, samo jądro jak i te żyły, nasieniowód i reszta co idzie od jądra do środka brzycha. Czy to normalne? i drugie pytanie: Jajka, worki jak zwał tak zwał, w każdym bądź razie zwisają mi dosyć nieestetycznie, i czy tak to już jest z tym? Jajka nie powinny być na swój sposód nabrzmiałe i o tyle wygladać lepiej stale?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi