Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Problemy w zginaniu łokcia i brak rotacji nadgarstka


Gość TB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w 1997 uległem wypadkowi komunikacyjnemu (wiek 13 lat). Miałem pęknięta główkę kości łokciowej. Po 3 próbach poskładania, ponad półrocznej rehabilitacji jestem w stanie od tamtego czasu jedynie wyprostować przedramię. Zgięcie w łokciu w okolicy 90 stopni, a co do rotacji nadgarstka... nie mam jej w ogóle. Dzisiaj odwiedziłem ortopedę ze zdjęciem RTG (dostępne pod tym adresem http://www.fotoszok.pl/upload/04e404a6.jpg ) powiedział, że mam zrośniętą kość promieniową z łokciową i że jest to bardzo rzadka przypadłość. Dał mi do zrozumienia, że raczej mało kto podjął by się takiej operacji gdyż była by ona bardzo rozległa, długa i po niej mogło by się okazać, że jest gorzej niż w stanie obecnym. Chciałbym móc odzyskać sprawność ręki dlatego też proszę o interpretację zdjęcia RTG i podania mi kilku wskazówek gdzie mógłbym się z moim problemem udać. Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam podobny problem, w 2009 roku miałem złamane obie kości przedramienia lewego mniej więcej w połowie długości między łokciem a nadgarstkiem. Po operacji złożenia ręki (kość łokciowa na drut wewnątrzszpikowy a kość promieniowa na płytę) doszło do zrostu, niestety również zrostu krzyżowego (tzn. łokciowa z promieniową). Skutek taki, że nie mam rotacji w tym przedramieniu co jest bardzo dużym ograniczeniem. Po 2 latach od wypadku przy okazji usuwania płyty z kości promieniowej lekarze dokonali próby rozkucia tych dwóch kości. Udało się. Ruch rotacyjny wrócił co prawda nie w pełnym zakresie ale było i tak super. Niestety po około pół roku kości znów zaczęły się ze sobą zrastać :/ Minęło 1.5 roku i znów mam zero rotacji a kości są zrośnięte ze sobą od nowa. Poza tym po rozkuciu kości doszło u mnie do zaniku funkcji ruchowych kciuka. Rehabilitacja pomogła ale palec już nie jest taki silny jak dawniej. Także trzeba dobrze przemyśleć czy warto ryzykować coś kosztem czegoś. Miedzy kośćmi łokciową a promieniową biegną bodajże nerwy odpowiedzialne za ruchy naszych paliczków:) Obecnie wybieram się na konsultacje w tej sprawie do bardzo dobrego ośrodka gdzie może będzie skuteczna pomoc. Jak coś to pisz na priv: marnyk@poczta.onet.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×