Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ciąża a wrzodziejące zapalenie jelita


Gość majka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie chorobę wykryto mi ok 8 miesięcy temu, choroba przebiegała w dość lekkim stopniu ale od stycznia nasilają się objawy a do tego jestem w 8 tyg ciązy mój chirurg mówi o przerwaniu ciaży bo objawy się nasilają i zagraża to mojemu życiu tz ciążą! czy ktoś miał taka sytuacje jak ja proszę o odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dorota

Witam Cię.Moze nie za późno,i nie wiem czy tu jeszcze zagladasz...Nie wiem jak jest teraz u Ciebie,ale ja mam tę chorobę od 2003r./zdiagnozowana w 2004./,a w 2009r zaszłam w ciążę z 3 im dzieckiem,dziecko urodziłam zdrowe,sama długo nie miałam objawów,myślałam,ze się wyleczyłam,ale przez ciążę nie miałam żadnych objawów...Byłam w tym celu u swojego lekarza,konsultowałam się nt ciązy w tej chorobie,powiedział,ze to nie przeszkadza,a wręcz nawet moze pomóc na długie lata powstrzymać chorobę.Niestety,od jakiegoś czasu miewam problemy,może nie są ostre jak w 2003 roku,ale jednak...Daj znać co zrobiłaś... Fakt,ze zachodząc w ciąże,nie miałam zaostrzenia choroby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ja niestety mam zaostrzenie choroby jestem na sterydach na sakofalku. crp lekko podwyzszone. hgb tez niska 7. byłam w szpitalu w poznaniu na ginekologi i na gastroentrologii wszyscy lekarze mi mówią ze muszę brać leki bo jest zaostrzenie choroby i zagraża mnie to jak i dziecku. jestem w 15 tyg ciaży miałam badanie prenatanle robione niby jest ok. ale mam dosyć jestem na diecie. na lekach i poprawy nie widze dużej. Wiec jak sama widzisz ciaży nie usunełam też 3 dziecko w drodze ale nie mieliśmy sumienia z mężem żeby podpisać papiery do usunięcia ciąży. poprostu licze tydzień po tyg robie badania krwi na bierzaco i się modlimy aby wszystko się dobrze zakończyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dorota

To trzymam kciuki,żeby wszystko się udało,bo wiem jakim skarbem jest dziecko,zwłaszcza to maleńkie nienarodzone i jak tu je zabic? Chociaż wiem,że czasem trzeba podjąć drastyczne kroki,ale czasem też trzeba spróbować zawalczyć.A może akurat się uda?Będę z Tobą myślami,bo wiem co czujesz...Też się bałam o siebie ,o dziecko,lekarz mnie na szczęście wtedy uspokoił,że i nawet leki nie przeszkadzają (ja mam sulfasalazinę),ale jak się bałam,to mogłam je odstawić,i to zrobiłam na czas ciąży. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej tak urodzilam córeczke 18.10 przez cc zaczyna mi się chroba nawracać wiec lekarze zadecydowali o cesarce czuje sie osłabiona objawy sie nasilają chyba czeka mnie znów sterydoterapia :/ z dzieckiem jak narazie tez jest ok pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość doorta sz

Witam,mam takrze wrzodzejace zapalenie jelita grubego,choruje od dwuch lat na ta chorobe. Obecnie mam reemisje choroby i jestem w 8 tygodniu ciazy,jest to moja 3cia ciaza,jestesmy z mezem szczesliwi ale takze mamy obawy czy wszystko bedzie dobrze,czy choroba w czasie ciazy nie nawroci i czy ciaze uda mi sie donosci c do konca.Obecnie nie biore zadnych leków juz z 6 miesiecy i czuje sie dobrze,ale przestrzegam tego co jem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×